Podjela majstorskih diploma u Obrtničkoj komori Bjelovarsko-bilogorske županije

utorak, 07.11.2017. 13:19

BJELOVAR - Podjela majstorskih diploma održana je u ponedjeljak, 6. studenog. Diplome je novim majstorima uručio župan Bjelovarsko-bilogorske županije, Damir Bajs, uz nazočnost predsjednika Obrtničke komore Bjelovar, Gorana Grgića, ostale predstavnike i dužnosnike Bjelovarsko-bilogorske županije i Upravnog odjela za gospodarstvo, obrtništvo i regionalni razvoj te dužnosnike Obrtničke komore Bjelovar i predstavnike medija.

Dio majstorskih diploma je neposredno uručen 30. lipnja, nakon Svečane akademije povodom Dana HOK-a u Zagrebu.

U prigodnom obraćanju promoviranim majstorima, uz čestitke i želje za poslovnom i osobnom afirmacijom župan Damir Bajs i predsjednik Goran Grgić istaknuli su važnost majstorskih ispita.

U ispitnom razdoblju rujan 2016., prosinac 2016., veljača 2017. i svibanj 2017. ukupno je 19 promoviranih majstora položio majstorski ispit u Obrtničkoj komori Bjelovarsko-bilogorske županije.

Strukturno gledajući majstorski ispit položio je: 1 automehaničar, 2 bravara, 3 frizera, 1 klesara, 4 kuhara, 1 limar, 4 plinoinstalater, 1 slastičar, 1 strojobravar, 1 vodoinstalater i instalater grijanja i klimatizacije.

Veći dio majstora djeluje na području Bjelovarsko-bilogorske županije, a dio je iz susjednih županija.