Otvoren 27. Zagorski gospodarski zbor 2019.

petak, 13.09.2019. 16:36

KRAPINA - U Krapini je u četvrtak, 12. rujna, otvoren međunarodni gospodarski sajam 27. Zagorski gospodarski zbor Krapina 2019.

Sajam organiziraju Krapinsko-zagorska županija, Grad Krapina, Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije, Županska komora Krapina Hrvatske gospodarske komore i Radio Kaj, uz partnerstvo Varaždinske županije i pokroviteljstvo Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta

Na sajamskom prostoru površine 5.000 m² pokraj Osnovne škole Ljudevita Gaja u Krapini će se u tri dana predstaviti 250 izlagača  iz cijele Hrvatske, Bosne i Hercegovine te Slovenije.

Ovogodišnja županija partner Zagorskog gospodarskog zbora je Varaždinska županija, a  sajam je simbolično otvorila pametna robotica Victoria, uz riječi „Proglašavam 27. Zagorski gospodarski zbor otvorenim.“

Na svečanosti otvorenja Zbora, u Srednjoj školi u Krapini, govorili su ministrica poljoprivrede Marija Vučković, državni tajnik u Ministarstvu gospodarstva, poduzetništva i obrta Mario Antonić, župan Varaždinske županije Radimir Čačić, župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar, gradonačelnik Grada Krapine Zoran Gregurović, potpredsjednik Hrvatske obrtničke komore Dalibor Kratohvil, predsjednik HGK Županijske komore Krapina Josip Grilec i predsjednik Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije Davor Pleško.

U umjetničkom dijelu programa nastupili su sopranistica Josipa Lončar u pratnji Darijane Blaće i Irma Dragičević iz Varaždina, studentica četvrte godine pjevanja u klasi redovne profesorice Lidije Horvat Dunjko na Muzičkoj akademiji u Zagrebu. Uzvanike su dočekali Gradski puhački orkestar Krapina, Krapinske mažoretkinje, Povijesna postrojba Krapinsko-zagorske županije, Povijesna postrojba Grada Krapine i Husarska garda Varaždinske županije. Nakon svečanog otvorenja organizatori, uzvanici i posjetitelji razgledali su 27. Zagorski gospodarski zbor.

27. Zagorski gospodarski zbor traje do subote, 14. rujna 2019. godine. Sajam možete posjetiti u vremenu od 10:00 do 22:00 sata.