Održana promocija strukovnih zanimanja u srednjim školama

srijeda, 08.05.2019. 9:36

VINKOVCI - Obrtnička komora Vukovarsko-srijemske županije sudjelovala je kao partner s pet srednjih strukovnih škola, 3. svibnja na „Danu otvorenih vrata“ u svrhu promocije zanimanja srednjih škola u Vinkovcima.

Svrha ove manifestacije je upoznavanje s programima strukovnih zanimanja i bolja informiranost učenika osmih razreda te sudjelovanje Obrtničke komore kao partnera u daljem praćenju obrazovanja polaganjem majstorskih ispita, otvaranjem obrta i licenciranjem obrtničkih radionica.

Ovu manifestaciju posjetilo je oko 760 učenika iz 20 Osnovnih škola osmih razreda. Program se održao u prostorijama Srednje strukovne škole Vinkovci, Tehničke škole R. Bošković Vinkovci i Drvodjeljsko tehničke škole Vinkovci.

Po prvi put, u ovu manifestaciju uključili su se Zdravstvena i veterinarska škola Vinkovci te Poljoprivredna šumarska škola Vinkovci.