Održana edukacija o novim poreznim propisima

srijeda, 13.02.2019. 14:36

VIROVITICA - U organizaciji Obrtničke komore Virovitičko-podravske županije i Porezne uprave – Područnog ureda Virovitica, 13. veljače održana je besplatna edukacija za obrtnike o poreznim propisima koji su stupili na snagu 1. siječnja ove godine.

Domaćin radionice bilo je Udruženje obrtnika Virovitica.

U nazočnosti 40-ak sudionika, uglavnom iz knjigovodstvenih servisa, vrlo zanimljivu interaktivnu edukaciju održali su:

• Dubravko Martić, voditelj Odjela za pravne i opće poslove,
  • Silvestar Beneš, viši savjetnik za PDV i
  • Milan Pavlović, viši savjetnik za JOPPD.

U ime Obrtničke komore Virovitičko-podravske županije, u radu ovog skupa sudjelovali su njezin predsjednik Zoran Horić i tajnik Božidar Jeremić, koji su s predstavnicima Porezne uprave dogovorili da se ovakve edukacije redovito održavaju početkom svake godine, a po potrebi i češće, odnosno kada se pojave veće izmjene poreznih propisa.

Svi sudionici su izrazili veliko zadovoljstvo što je organiziran ovakav način izravne komunikacije s najvažnijim predstavnicima Područnog ureda, posebice jer su mogli postavljati pitanja vezana uz probleme u praksi, ali također i sugerirati što bi valjalo promijeniti u nekom propisu te smanjiti količinu suvišnih obrazaca.