Održan 23. sajam „Dani travnjaka“

srijeda, 08.05.2019. 9:51

KOPRIVNICA - Na koprivničkom sajmištu, 3., 4. i 5. svibnja, održan je 23. sajam „Dani travnjaka“. Na sajmu se predstavilo ukupno 110 izlagača među kojima i Obrtnička komora Koprivničko-križevačke županije te Obrtničko učilište POUKA.

Sajam je započeo u petak stručnim predavanjima s temama o ruralnom razvoju i razvoju poljoprivrede.

Dane travnjaka je u subotu, 4. svibnja, svečano otvorio državni tajnik Ministarstva poljoprivrede Tugomir Majdak, a otvorenju su prisustvovali i župan Darko Koren sa svojim zamjenicima Darkom Sobotom i Ratimirom Ljubićem, predsjednik Županijske skupštine Željko Pintar, članica Uprave Podravke Ljiljana Šapina, saborski zastupnik Damir Felak te saborske zastupnice Sunčana Glavak, Marijana Balić i Verica Rupčić. Drugi dan sajma obilježen je kulturno umjetničkim programom i nagrađivanje najboljih proizvođača te turnirom u preponskom jahanju.

Za nedjelju, 5. svibnja predviđen je prikaz tradicionalne košnje koji je zbog lošeg vremena odgođen. Unatoč lošem vremenu na sajmištu je ponuđen tradicionalni zagorski doručak i održan je turnir u preponskom jahanju.

Dani travnjaka Koprivničko-križevačke županije su manifestacija koja promiče poljoprivrednu proizvodnju, ruralni razvoj i turizam. Uz poljoprivrednu mehanizaciju, posjetitelji su mogli vidjeti lokalnu gastronomsku i enološku ponudu, pripravke od bilja i proizvode iz kućne radinosti. I ove je godine posjetiteljima bio ponuđen veliki broj izlagača.

Organizatori sajma su Koprivničko-križevačka županija, Obrtnička komora Koprivničko-križevačke županije, Hrvatska poljoprivredna agencija, Grad Koprivnica, PORA Regionalna razvojna agencija Koprivničko-križevačke županije, Turistička zajednica Koprivničko-križevačke županije, HOK, HGK Županijska komora Koprivnica, Srednja gospodarska škola i Visoko gospodarsko učilište u Križevcima, Savez Alpe Jadran, Konjički klub Bilogorski rendžeri te županijska Savjetodavna služba.