Obrtnička komora Primorsko - goranske županije potiče krojače obrtnike na veću suradnju

petak, 07.03.2008. 8:27

RIJEKA - U Obrtničkoj komori Primorsko - goranske županije, 6. ožujka 2008. održan je radni dogovor obrtnika krojačke struke i predstavnika Trgovačko-tekstilne škole u Rijeci.

Cilj je da se pod mentorstvom POK-a promovira obrtničko zanimanje krojač, koje je zadnjih godina po broju upisanih učenika u vrlo teškoj situaciji. Škola u ovoj školskoj godini nije upisala niti jednog učenika. Kao prvi korak svi nazočni obrtnici izrazili su spremnost da licenciraju svoje radnje kako bi mogli primiti naučnike, te posebice želju za dubljom suradnjom sa školom. Trgovačko-tekstilna škola će se uključiti u promotivne aktivnosti Područne obrtničke komore Primorsko - goranske županije na promidžbi obrtničkih zanimanja, te će sudjelovati na ovogodišnjoj manifestaciji „Odaberi dobar je posao" koju 23. travnja organizira Udruženje obrtnika Rijeka.