Obrtnici Sisačko-moslavačke županije na „VIROEXPO 2018“

srijeda, 28.02.2018. 13:59

SISAK - Međunarodni sajam „Viroexpo“ ove je godine okupio gospodarstvenike iz gotovo 30 zemalja, a na izložbenom prostoru Sisačko-moslavačke županije predstavila su se 43 domaća izlagača.

Sajam je otvorio ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić. Osim županije partnera – Sisačko moslavačke županije, zemlja partner ovogodišnjeg sajma bila je Albanija, dok je grad partner bio Zagreb.

Sisačko – moslavačka županija na izložbenom prostoru objedinila je prezentaciju ponude velikog gospodarstva, malog gospodarstva, obrtništva, turizma i poljoprivrede. Obrtnici SMŽ bili su zastupljeni kroz reprezentativne eksponate tradicijskih obrta, autohtonih vinskih sorti Moslavačkog kraja te proizvođače hrane koja se proizvodi na tradicionalne načine i odraz su gastro baštine i etno kulture podneblja. Izložbeni prostor SMŽ službeno je proglašen najljepše uređenim prostorom te je Sisačko – moslavački župan Ivo Žinić u ime svih izlagača primio priznanje.

Sajam je obišao predsjednik Vlade RH Andrej Plenković sa svojim suradnicima u pratnji domaćina, među kojima su bili ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić, saborski zastupnik Josip Đakić, virovitičko-podravski župan Igor Andrović i gradonačelnik Virovitice Ivica Kirin.

Uz predsjednicu RH Kolindu Grabar-Kitarović, pokrovitelj ovogodišnjeg sajma je bila Vlada RH. Ostali pokrovitelji su bili: Ministarstvo poljoprivrede, Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta, Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije, Ministarstvo turizma. Organizatori i pokrovitelji su bili: Virovitičko-podravska županija, Grad Virovitica, HGK – Županijska komora Virovitica, HOK – Obrtnička komora Virovitičko-podravske županije, Turistička zajednica Virovitičko-podravske županije.