Obrtnici autolakirerske i autolimarske struke sastali se s predstavnicima osiguravajućih kuća

srijeda, 05.12.2018. 9:04

KOPRIVNICA - U prostorima Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije, 28. studenog održan je sastanak između predstavnika osiguravajućih društava i obrtnika i poduzetnika iz Koprivničko-križevačke županije autolimarske i autolakirerske struke.

Tema sastanka bila je problematika autolimara i autolakirera vezana uz poslovanje s osiguravajućim društvima. Istaknuti su brojni problemi s naglaskom na cijenu rada koja se nije mijenjala dugi niz godina iako su troškovi poslovanja (režije, plaće zaposlenika i sl.) porasli nekoliko puta.

Zaključeno je da svakako treba pristupiti korekciji cijene rada, ali i otklanjanju ostalih prepreka. Obrtnička komora se obvezala provesti kategorizaciju radionica i predložiti minimalne cijene u skladu s kategorijom radionice.