Nitko neće u slastičare

ponedjeljak, 10.12.2007. 12:15

ŠIBENIK - Obrtnička komora Šibensko-kninske županije nositelj je projekta «Razvijanje sustava potpore za tržište rada Šibensko-kninske županije» koji se provodi u suradnji s partnerima: Hrvatskim zavodom za zapošljavanje Šibenik, Pučkim otvorenim učilištem Šibenik, Libar i Knin i Gradom Šibenikom.

Projekt je financiran od strane Europske komisije, a njegova ukupna vrijednost iznosi 79.674,15 eura. 10. prosinca predstavljen je projekt koji predviđa aktivnosti edukacije službenika institucija koje podupiru poduzetništvo, prekvalifikacije i osposobljavanja dugotrajno nezaposlenih osoba za deficitarna zanimanja u sektoru turizma i ugostiteljstva, izradu brošure «Vodič kroz javne institucije Šibensko-kninske županije», te dviju javnih tribina. Početak edukacije predviđen je za veljaču 2008. godine u trajanju od dva mjeseca. Projektom nisu predviđena ograničenja vezano uz starost nezaposlenih osoba, te je iznos ukupne edukacije u potpunosti pokriven. U pet mjeseci, koliko Obrtnička komora, zajedno s HZZ-om, poziva nezaposlene da iskoriste mogućnosti za osposobljavanje za radno mjesto pomoćni konobar, od predviđenih 15, do sada su se javile samo tri osobe. Za osposobljavanje za radno mjesto pomoćni kuhar, od predviđenih 15 javilo se pet osoba, dok se za radno mjesto pomoćni pekar, od predviđenih 10 prijavila samo jedna osoba. Za osposobljavanje za radno mjesto pomoćni slastičar, od predviđenih 10 osoba, nije se prijavio nitko.