Na "Obrtničkoj noći" dodijeljena brojna priznanja

utorak, 19.02.2019. 10:06

KLANJEC - Svečanom sjednicom na Obrtničkoj noći obilježen je Dan obrtnika Međuopćinskog udruženja obrtnika Klanjec. Tradicionalna Obrtnička noć održana je 16. veljače, već 20. put zaredom, a domaćin obilježavanja bio je restoran Zelenjak-Ventek.

Predsjednik Udruženja, Dragutin Ulama, pozdravio je okupljene i izvijestio ih o radu za proteklu godinu te o planovima za tekuću. Uz aktivne članove, svečanosti su prisustvovali i rado viđeni gosti: župan Željko Kolar, gradonačelnik grada Klanjca Željko Brlek, predsjednik vijeća općine Kumrovec Tomislav Broz, načelnica općine Zagorska Sela Ksenija Krivec Jurak, predsjednik Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije (OKKZŽ) Davor Pleško, predsjednici i predstavnici Udruženja obrtnika KZŽ, poslovni partneri i predstavnici medija.

Prisutnima su se obratili i župan Željko Kolar te predsjednik OKKZŽ, Davor Pleško.

Ovom prigodom su Diplome za višegodišnje aktivno sudjelovanje u radu Udruženja, ostvarene rezultate i promicanje obrtničke struke dodijeljene Božidaru Bercu, Stjepanu Prekratiću i Tomislavu Mihaliću. Dodijeljena su i jubilarna Priznanja OKKZŽ za godine obrta: za 20 godina uspješnog vođenja obrta - Mario Budimir i Poljoprivredno gazdinstvo „Trs“ Filipa Severa; za 25 godina uspješnog vođenja obrta - Željko Brlek, Tomislav Greblički, Vlado Haramina, Boris Kolman, Franjo Vukina i Caffe bar „Biser“ Franje Hlada; za 30 godina uspješnog rada obrta - Ljevaonica „Krčelić“, vlasnika Krune Krčelića; za 35 godina uspješnog rada obrta - Branko Greblički, „Klapom“ servis i prodaja poljoprivredne mehanizacije Želimira Krištofića te Strojna obrada metala Danijela Kodrnje; za 40 godina uspješnog rada obrta - Zajednička zanatska radnja „Duni“ ljevaonica obojenih metala Dragutina i Nikole Ulama. Naposljetku, za 45 godina uspješnog rada obrta priznanje je dobila Mesnica-klaonica „J&Ž“, vlasnika Željka Borošaka.

Obitelj Borošak (vlasnica obrta Blaženka Borošak) dobila je priznanje za 60 godina tradicije obrta u obitelji, obitelj Greblički (vlasnik obrta Branko Greblički)  za 80 godina tradicije ugostiteljskog obrta u obitelji, a obitelj Borošak (vlasnik obrta Željko Borošak) za 85 godina tradicije mesarskog obrta u obitelji.

Povelju, zahvalnicu i priznanje Hrvatske obrtničke komore za izniman doprinos razvoju obrtništva i obrtničkih asocijacija dobili su Dragutin Ulama, Darko Novosel, Željko Borošak i Mladen Županić.

Tom prigodom se i bivšem predsjedniku Mladenu Županiću uručio poklon članova Upravnog i Nadzornog odbora, kao zahvala za uspješno dugogodišnje vođenje Udruženja.