MUO Klanjec proveo izbore za mandatno razdoblje 2018.- 2022. godine

ponedjeljak, 18.06.2018. 15:26

KLANJEC - 14. lipnja održana je 1. Konstituirajuća sjednica Skupštine Međuopćinskog udruženja obrtnika Klanjec za mandatno razdoblje 2018.-2022. godine.

Konstituiranje novi saziv Skupštine od 21 člana: Igor Jambrešić, Martin Horvatin, Nikola Ulama, Ivan Burić, Damir Šoban, Mario Harapin, Ivan Petrišić, Branimir Ricijaš, Kristijan Jambrešić, Dane Cindrić, Drago Preglej, Robert Šplajt, Ženko Berc, Marko Pogačić, Ivana Pondeljak, Slavko Petrinec, Željko Tkalec, Marko Iveković, Tomislav Greblički, Dejan Slovenec i Silvija Zagorec.

Jednoglasnom odlukom za predsjednika Udruženja u mandatnom razdoblju 2018.-2022. izabran je Dragutin Ulama, vlasnik obrta ZAJEDNIČKA ZANATSKA RADNJA „DUNI“ ljevaonica obojenih metala. Obrt koji vodi sa bratom datira od  1965. godine, a Dragutin Ulama ga vodi od 1989. godine.

Ulama

Dragutin Ulama je član Upravnog odbora MUO Klanjec od 2005., predsjednik Ceha za proizvodnju od 2010.,  potpredsjednik MUO Klanjec od 2015., a član je i Odbora za gospodarstvo pri OKKZŽ od 2006. godine.

Na dužnosti potpredsjednika izabrani suBranimir Lovrečki i Kruno Krčelić.

Verificirani su mandati članovima Upravnog odbora koje predlažu Cehovi: Mladen Županić, Darko Novosel, Želimir Krištofić, Tomislav Greblički i Branko Greblički, te članovi po prijedlogu predsjednika: Kruno Krčelić, Lilijana Javorić-Ilić, Ivica Mlinarić i Danijel Kodrnja.

Za članove Nadzornog odbora imenovani su : Damir Sporiš, Branimir Lovrečki i Željko Borošak..
Izabrana su i 2 predstavnika MUO Klanjec u Skupštinu OKKZŽ: Ivica Mlinarić i Branko Greblički.

Novoizabrani predsjednik Međuopćinskog udruženja obrtnika Klanjec Dragutin Ulama je zahvalio svima na ukazanom povjerenju i podršci te iznio buduće smjernice rada. Pozvao je članove da se i oni još aktivnije uključe u rad Udruženja.

Sjednici Skupštine nazočio je predsjednik Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije Davor Pleško. Čestitao je predsjedniku Dragutinu Ulami na dužnosti predsjednika i ostalim članovima tijela Udruženja koji su izabrani na svoje dužnosti na sljedeće četiri godine.