Ministar Horvat u Dubrovniku predstavio mjere za rasterećenje gospodarstva

petak, 01.02.2019. 13:30

DUBROVNIK - U organizaciji Udruženja obrtnika Dubrovnik, Obrtničke komore Dubrovačko-neretvanske županije i HGK - Županijske komore Dubrovnik, jučer je održana tribina “Predstavljanje mjera i aktivnosti Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta”.

Ministar Darko Horvat uz nazočnost pomoćnice Ane Mandac i pomoćnika Zvonimira Novaka, predstavio je mjere i aktivnosti Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta, s naglaskom na akcijskom planu vezanom uz administrativno rasterećenje gospodarstva, tržište radne snage i usuglašavanju navedenog s potrebama realnog sektora te natječajima Ministarstva.

Spomenuto je i da je nacrt novog Zakona o obrtu trenutno na razmatranju pri Vladi RH, o kojemu će za par tjedana biti otvorena javna rasprava.

Nakon završenih izlaganja, ministar Horvat s pomoćnicima je više od dva sata odgovarao na mnogobrojna pitanja nazočnih obrtnika i ostalih gospodarstvenika.