Kuhari uspješno položili praktični dio majstorskog ispita

ponedjeljak, 19.11.2018. 10:15

VIROVITICA - U restoranu Strukovne škole u Virovitici 14. studenog održan je praktični dio majstorskog ispita u zanimanju kuhar.

Pred članovima ispitne komisije Hrvatske obrtničke komore, koju su činile Gordana Gebik, Ljubica Mihaljević i Mirjana Pauković, svoja kulinarska umijeća demonstrirali su: Danijel Bubaš, Alen Ilakovac, Anamarija Lotina, Vanja Rukavina i Jasna Vukelić iz Virovitičko-podravske županije, Nikolina Perković i Marijana Šop iz Primorsko-goranske županije i Slavo Kozina iz Bjelovarsko-bilogorske županije. Svaki kandidat morao je pripremiti slijed od 5 jela (hladno predjelo, juha, toplo predjelo, glavno jelo i desert) koja su uz članice ispitne komisije kušali i gosti, među kojima su bili Zoran Horić, predsjednik OK VPŽ, Hrvoje Šimunović, potpredsjednik OK VPŽ, Davor Veseli, predsjednik Nadzornog odbora OK VPŽ, Bojan Mijok, pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo VPŽ, Pavica Biondić-Ivanković, ravnateljica Strukovne škole Virovitica, Vladimir Reider, ravnatelj Industrijsko-obrtničke škole Virovitica, predstavnici HGK-Županijske komore Virovitica, Hrvatskog zavoda za zapošljavanje-Područne službe Virovitica i novinari. Bio je to iznimno bogat kulinarski događaj u kojem su se mogli probati razni specijaliteti poput juha od buče i đumbira, orade na sicilijanski, biftek u umaku od tamnog piva i vrganja, čokoladna torta i drugo. Svi kandidati s uspjehom su položili ovaj dio ispita i time stekli pravo pristupa ostalim dijelovima koje će polagati putem pisanih testova početkom prosinca.