Josipu Bartoliću nagrada za životno djelo

utorak, 18.12.2018. 9:48

ČAKOVEC - Obrtnička komora Međimurske županije 7. prosinca obilježila je 24 godine svog djelovanja. Tom prigodom u dvorani Zrinski Scheierove zgrade upriličena je dodjela priznanja, plaketa i diploma zaslužnim obrtnicima s područja Međimurja.

Nagrada za životno djelo «OBRTNIK MEĐIMURJA» pripala je Josipu Bartoliću, autolimaru iz Donjeg Mihaljevca.

Plaketa MAJSTOR GODINE dodijeljena je Draženu Novaku, soboslikaru – ličiocu iz Preloga i Dušanu Sraki trgovcu iz Otoka.

Diplome za izniman doprinos u promidžbi, poticanju i unapređenju obrtništva i obrtničkog komorskog sustava primili su Majda Kocen – ugostitelj iz Štrigove, Miljenko Vizinger – ugostitelj iz Nedelišća, Zdravko Zver – dimnjačar iz Strahoninca, Darko Zamuda – stolar iz Gornjeg Hrašćana i Zlatko Hriberšek– bačvar iz Prhovca.

Priznanja za dugogodišnji marljiv i ustrajan rad u obrtu i razvoj obrtništva primili su Zvonko Bistrović – autoprijevoznik iz Bukovca, Mirko Bjelobrk – obućar iz Ivanovca, Ljubomir Ceilinger – tesar iz Nedelišća, Mirjana Čanadi – ugostiteljica iz Murskog Središća, Goran Črnčec – ugostitelj iz Nedelišća, Ivan Drk – autoprijevoznik iz Miklavca, Grozdana Fortner – trgovkinja iz Dragoslavca, Stanko Ivanović – autoserviser iz Goričana, Franjo Lovrec – autoprijevoznik iz Macinca, Viktor Novak – uzgajivač peradi iz Strahoninca, Milena Novak – ugostiteljica iz Gornje Dubrave, Zvonko Peharda – elektroinstalater iz Gardinovca, Dragan Petek – trgovac iz Čakovca, Robert Ružman – ugostitelj iz Jurovčaka, Đuro Srpak – poljoprivrednik iz Hodošana, Slavko Trstenjak – drvogalanterist iz Banfija i Ivan Štefičar – ugostitelj iz Čakovca.

Josip Bartolić

Priznanja Hrvatske obrtničke komore za izniman doprinos razvoju obrtništva i obrtničkih institucija primili su Franjo Kiš – Obrt: Meso – prerada mesa "Kiš", Donji Kraljevec, Stjepan Bister – Obrt: Dimnjačar, Čakovec, Franjo Patafta – Obrt "Patafta i sinovi" Strahoninec i Josip Horvat – Obrt: Plin, grijanje, voda "PGV", Belica.

Priznanja Hrvatske obrtničke komore za izniman doprinos razvoju obrtništva i unaprjeđenju rada obrtničkih asocijacija primili su Boris Odrčić – Obrt: Tapetarsko-dekoraterska radionica, Čakovec, Ivan Kolmanić – Obrt: METAL – KO, obrt za proizvodnju, Sveti Urban, Drago Klemenčić iz Donjeg Kraljevca, profesor u Tehničkoj školi Čakovec i Josip Bajsić iz Srednje škole Prelog.

Uz predsjednika Obrtničke komore Međimurske županije Borisa Lukovnjaka, zaslužnim su obrtnicima priznanja uručili potpredsjednik Hrvatske obrtničke komore Davor Pleško, međimurski župan Matija Posavec i ministar gospodarstva, poduzetništva i obrta Darko Horvat.