Jednoglasno potvrđen novi mandat predsjednika OKKZŽ Davora Pleška

četvrtak, 11.10.2018. 12:05

KRAPINA - Na zajedničkoj 12. sjednici starog saziva i 1. konstituirajućoj sjednici Skupštine Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije (OKKZŽ) novog saziva održanoj 10. listopada 2018. godine,stari saziv prihvatio je Izvještaj o radu OKKZŽ u mandatnom razdoblju 2018.-2022. godina.

Zaključno, stari saziv Skupštine OKKZŽ upoznat je s informacijom o provedenim izborima u devet pripadajućih Udruženjima obrtnika OKKZŽ.

Sukladno propisanom poslovničkom slijedu rada novog saziva Skupštine, jednoglasno je odlučeno da će dosadašnji predsjednik Davor Pleško i u slijedećem četverogodišnjem mandatnom razdoblju obnašati dužnost predsjednika OKKZŽ.

Za potpredsjednike Komore izabrani su Miro Čaržavec (predsjednik UO grada Zaboka) i Dragutin Ulama (predsjednik Međuopćinskog Udruženja obrtnika Klanjec).

Na konstituirajućoj sjednici verificirani su mandati za mandatno razdoblje 2018. -2022. godina:

- članova Upravnog odbora Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije:

Stjepan Kotarski (UO Bedekovčina), Nenad Kučiš (UO gradova Donja Stubica, Oroslavje i općina Marija Bistrica, Gornja Stubica, Stubičke Toplice), Dragutin Ulama (MUO Klanjec), Vladimir Vidović (UO grada Krapine i općina Đurmanec, Jesenje, Petrovsko i Radoboj), Mirko Blažičević (UO općine Krapinske Toplice), Josip Grofelnik (UO Pregrada, Hum na Sutli, Desinić), Ivica Roginić (UO Sveti Križ Začretje), Miro Čaržavec (UO grada Zaboka), Darko Varga (UO Zlatar).

- članova Skupštine Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije:

Stjepan Kotarski-UO Bedekovčina, Nenad Kučiš, Stanko Čičko, Zdravko Košec, Sanja Lež, Renata Stepan-UO Stubica, Branko Greblički, Ivica Mlinarić-MUO Klanjec, Damir Čulček, Tomica Jurinjak, Mario Kiseljak, Mario Petek-UO Krapina,  Dario Filipaj-UO Krapinske Toplice, Lidija Božiček, Davorka Hohnjec, Ivan Pildek-UO Pregrada, Franjo Sente-UO Sveti Križ Začretje, Tomislav Mihelić, Mario Očić, Davor Pleško -UO Zabok,  Višnja Loparić, Ivan Štahan, Darko Varga-UO Zlatar.

- članovi Nadzornog odbora Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije:

Martina Jurinjak, Valerija Kiseljak i Silvija Sirovec -UO Krapina.

- predstavnici OKKZŽ za člana Skupštine HOK-a Dragutin Ranogajec-UO Krapina i Darko Varga-UO Zlatar.

Članovi Skupštine OKKZŽ ovom su prilikom  jednoglasno istaknuli  kandidaturu Dragutina Ranogajca za novi mandat obnašanja dužnosti predsjednika Hrvatske obrtničke komore.

Zahvalu na iskazanom povjerenju kao i iskrene čestitke na imenovanju predsjedniku OKKZŽ Davoru Plešku i svim imenovanim dužnosnicima OKKZŽ za mandatno razdoblje 2018.-2022. godine uputio je predsjednik Hrvatske obrtničke komore Dragutin Ranogajec s osvrtom na uspješno ostvarene i nove planirane aktivnosti.

Ovom prigodom predsjednik Davor Pleško je ispred OKKZŽ uz riječi zahvale uručio prigodne poklone dosadašnjim članovima Upravnog odbora Mladenu Županiću (član Upravnog odbora od 1998. do 2018.) i Vladi Večeriću  (član Upravnog odbora od 2015. do 2017.) kao i potpredsjednicima Komore u mandatnom razdoblju 2014.-2018. godina, Tomici Jurinjaku i Darku Vargi.

Zajednička sjednica Skupštine starog i novog saziva OKKZŽ zaključena je zahvalom predsjednika OKKZŽ Davora Pleška na iskazanom povjerenju te jednoglasno potvrđenom novom mandatu, upućivanjem riječi zahvale svim dužnosnicima starog saziva na dosadašnjem  obnašanju dužnosti, a dužnosnike novog saziva pozvao je da se aktivno uključe u zajedničke aktivnosti za boljitak obrtništva u Krapinsko-zagorskoj županiji.