Izlagači iz županije na 20. Obrtničkom i gospodarskom sajmu u Križevcima

ponedjeljak, 13.11.2017. 8:57

VIROVITICA - Jubilarni 20. Obrtnički i gospodarski sajam, održao se od 10. do 12. studenog u Križevcima, a okupio je 216 izlagača. Organizatori sajma bili su Obrtnička komora Koprivničko-križevačke županije, HGK-Županijska komora Koprivnica, Razvojna agencija PORA, Koprivničko-križevačka županija, Grad Križevci te županijska Turistička zajednica i Turistička zajednica grada Križevaca.

Pokrovitelj sajma bilo je Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta, a partner sajma Šibensko-kninska županija. Obrtnička komora Virovitičko-podravske županije organizirala je predstavljanje svojih članova na zajedničkom štandu u sportskoj dvorani te na vanjskom prostoru. Ulogu domaćina na štandu imao je obrt „Pčelarstvo Balint“ iz Virovitice, koji je izložio med i ostale pčelinje proizvode, dok je obrt „Asel“ iz Slatine izložio promidžbeni materijal o svojim proizvodima vezanim za solarno grijanje, a obrt „Tuzlak plet“ iz Slatine na vanjskom prostoru prodavao je pletarske proizvode od šibe, slame i srodnog materijala. Posredstvom HGK-Županijske komore Virovitica na štandu Obrtničke komore promidžbene letke imali su tvrtke Agroservis-proizvodnja d.o.o. i Brana d.o.o. iz Virovitice, Dam d.o.o. iz Lozana, Meta-plast d.o.o. iz Pitomače i Herbas d.o.o. iz Starogradačkog Marofa. Nakon što je svečano otvorio sajam, pomoćnik ministra poljoprivrede Tugomir Majdak, zajedno s predsjednikom Organizacijskog odbora koprivničko-križevačkim županom Darkom Korenom, razgledao je štandove te se kratko zadržao na štandu OK Virovitičko-podravske županije. Osim njega štand je posjetilo i županijsko izaslanstvo predvođeno Marijom Klementom, zamjenikom župana kao i predstavnici Grada Slatine s gradonačelnikom Denisom Ostrošićem i njegovim suradnicima.