Hodočašće obrtnika Majci Božjoj Gorskoj u Loboru

utorak, 28.05.2019. 13:10

LOBOR - U nedjelju, 26. svibnja, održano je III. Hodočašće obrtnika Krapinsko-zagorske županije Majci Božjoj Gorskoj u Loboru. Hodočašće je započelo križnim putem od kapele sv. Antuna do crkve Majke Božje Gorske uz vodstvo loborskog župnika, vlč. Tomice Božičeka.

Okupilo se preko 200 hodočasnika, među kojima su bili predsjednik HOK-a Dragutin Ranogajec, zamjenik župana za gospodarstvo Krapinsko-zagorske županije Anđelko Ferek Jambrek, načelnica općine Lobor Ljubica Jembrih, načelnica općine Mače Mladenka Mikulec, gradonačelnica grada Zlatara Jasenka Auguštan-Pentek, potpredsjednik HOK-a  i predsjednik Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije Davor Pleško te mnogobrojni drugi komorski dužnosnici. Hodočastilo je i dvadesetak obrtnika s predsjednicom Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije Irenom Kovačić i predsjednikom Udruženja obrtnika Jastrebarsko Stipom Bučarom.

Ovo svetište nije samo izuzetno važno mjesto hodočasnicima već i svima onima koje zanima povijest i arheologija jer upravo su u ovom malenom svetištu pronađeni povijesni ostaci iz mnogih dalekih vremena. Najstarije marijansko svetište u sjevernoj Hrvatskoj ima veliku važnost te će se iduće godine zasigurno okupiti još veći broj hodočasnika.