ENO-GASTRO KAŠTELA 2018. - rapsodija okusa

utorak, 03.07.2018. 12:27

KAŠTELA - U organizaciji Udruženja obrtnika Kaštela u subotu, 30. lipnja, već šestu godinu zaredom održana je manifestacija  ENO GASTRO KAŠTELA, na kojoj su osim predstavnika UO Kaštela svoja autohtona i tradicijska jela pripremali članovi Udruženja obrtnika Grada Zagreba, Udruženja obrtnika Siska, Splita, Trogira, Vrbovskog, Požege, Karlovca, Novog Marofa, Pazina, Pakraca, Vrgorca, Donje Stubice, Gornje Stubice, Oroslavlja, Marije Bistrice, Stubičkih toplica, Krapinskih toplica, predstavnici Obrtničke komore Sisačko -moslavačke županije te Hrvatske obrtničke komore.

Iako se radilo o iznimno velikim i različitim količinama jela (preko dvadeset različiti jela), hrana je podijeljena u rekordnom vremenu, što samo po sebi govori o zadovoljstvu onih koji su hranu degustirali.

Osim sudionika koji su pripremali hranu, znatan broj posjetitelja bio je i iz drugih udruženja obrtnika, a posebni gosti ove godine bili su iz Območne obrtno podjetniške zbornice, Zbornice zasebnega gospodarstva Žalec ,na čelu s predsjednikom i direktorom komore.

Okupljene na ovom festivalu gastronomije posebno su pozdravili: dogradonačelnik Kaštela, Grgica Benutić, predsjednik Udruženja obrtnika Kaštela, Ivan Gotovac, predsjednica Obrtničke komore Splitsko-dalmatinske županije, Elida Marković te predsjednik Hrvatske obrtničke komore, Dragutin Ranogajec.

Pripreme za manifestaciju ENO-GASTRO KAŠTELA 2019. već su započele.