Dodijeljene stipendije za deficitarna zanimanja u obrtu

srijeda, 30.01.2008. 14:54

ZAGREB - Svečano uručenje ugovora učenicima koji su ostvarili pravo na ovogodišnju stipendiju Grada Zagreba za učenike koji se obrazuju za deficitarna zanimanja za potrebe obrtništva, održano je 29. siječnja 2008. godine u Starogradskoj vijećnici u Zagrebu.

U ime Obrtničke komore Zagreb kraćim govorom nazočnima se obratio Mihajlo Bajser, predsjednik Odbora za strukovnu izobrazbu Obrtničke komore Zagreb. Ugovore o stipendiranju primilo je 144 učenika prvih razreda, a ugovore su im uručili Milan Bandić, gradonačelnik Grada Zagreba i Mato Topić, predsjednik Hrvatske obrtničke komore. Učenike prvih razreda Grad Zagreb nagrađuje sa 900 kuna mjesečno, u drugom razredu stipendija iznosi 1.200 kuna, a u trećem 1.500 kuna mjesečno. Ovo je peta godina kako Grad Zagreb dodjeljuje stipendije i do sada je izdvojeno više od 18 milijuna kuna, a za školsku godinu 2007/2008. 6 milijuna kuna.
Na natječaj za školsku godinu 2007./08. što ga je provelo Povjerenstvo za dodjelu Stipendije Grada Zagreba za učenike koji se obrazuju za deficitarna zanimanja za potrebe obrtništva, prijavio se 181 učenik/ca prvih razreda iz 9 srednjih strukovnih škola s područja Grada Zagreba od kojih je 144, u suglasju s Odlukom, ostvarilo pravo na dodjelu stipendije. Stipendija se dodjeljuje petu školsku godinu u kontinuitetu. Uključujući i ovu školsku godinu, do sada je stipendirano 739 učenika, dok je pravo na stipendiju u 5 godina stipendiranja, ukupno ostvarilo 816 učenika.

U ovoj školskoj godini Stipendiju koristi 393 učenika, odnosno 123 učenika trećih razreda, 126 učenika drugih razreda i današnji dobitnici, 144 učenika prvih razreda.