Demonstracije raznih obrtničkih vještina na 5. Slatinskom obrtničkom sajmu

srijeda, 13.06.2018. 9:47

Udruženje obrtnika Slatina, uz pokroviteljstvo Grada Slatine i Hrvatske obrtničke komore te pokroviteljstvo Obrtničke komore Virovitičko-podravske županije i sponzorstvo nekoliko obrtnika i poduzetnika organiziralo je 5. Slatinski obrtnički sajam.

Sajam je okupio 80 izlagača s područja Virovitičko-podravske i susjednih županija, koji su osim prezentacije i degustacije domaćih proizvoda posjetiteljima organizirali razne nagradne igre i radionice.
Posebno su bile zanimljive demonstracije izrade tamburice, licitarskih proizvoda, ukrašavanja medenjaka i pletenje šibe te kuharske dekoracije.

Slatinski sajam 2018.

Ručak za sve izlagače i njihove goste osigurale su lovačke udruge iz Slatine, Nove Bukovice i Voćina, a pri završetku sajma učenici Industrijsko-obrtničke škole iz Slatine organizirali su frizersko-modnu reviju, koju su upotpunili plesnim nastupom članovi Plesnog studija „Zaplešite s nama“ uz light show obrta „Video alfa“.

U protokolu svečanog otvorenja sajma sudjelovali su: Darko Knežević, potpredsjednik Hrvatske obrtničke komore, Ivan Kostelac, predsjednik Obrtničke komore Virovitičko-podravske županije, Milan Vanđura, direktor HGK-Županijske komore Virovitica, Božidar Jeremić, tajnik OK VPŽ, Zlatko Šomođi, predsjednik Udruženja obrtnika Slatina, Bojan Mijok, direktor Poduzetničkog inkubatora VPŽ, Dario Ripli, privremeni pročelnik Ureda za gospodarstvo VPŽ, te gosti iz Mađarske - Peter Koltai, gradonačelnik Szentlorinca i Janoš Fuštoš, gradonačelnik Csurgoa. Sajam je svečano otvorio Bojan Plantak, zamjenik gradonačelnika Slatine.