Demonstracije obrtničkih vještina na 5. Slatinskom obrtničkom sajmu

ponedjeljak, 11.06.2018. 14:05

VIROVITICA - U središtu grada na prostoru Parka 136. slatinske brigade, 10. lipnja, održan je 5. Slatinski obrtnički sajam. Organizator sajma bilo je Udruženje obrtnika Slatina, uz pokroviteljstvo Grada Slatine i Hrvatske obrtničke komore, supokroviteljstvo Obrtničke komore Virovitičko-podravske županije i sponzorstvo nekoliko obrtnika i poduzetnika.

Sajam je okupio 80 izlagača s područja Virovitičko-podravske i susjednih županija, koji su osim prezentacije i degustacije domaćih proizvoda posjetiteljima organizirali razne nagradne igre i radionice. Posebno su bile zanimljive demonstracije izrade tamburice, licitarskih proizvoda, ukrašavanja medenjaka i pletenje šibe te kuharske dekoracije. Besplatan ručak za sve izlagače i njihove goste osigurale su lovačke udruge iz Slatine, Nove Bukovice i Voćina, a pri završetku sajma učenici Industrijsko-obrtničke škole iz Slatine organizirali su frizersko-modnu reviju, koju su upotpunili plesnim nastupom članovi Plesnog studija „Zaplešite s nama“ uz light show obrta „Video alfa“. U protokolu svečanog otvorenja sajma sudjelovali su: Darko Knežević, potpredsjednik Hrvatske obrtničke komore, Ivan Kostelac, predsjednik Obrtničke komore Virovitičko-podravske županije, Milan Vanđura, direktor HGK-Županijske komore Virovitica, Božidar Jeremić, tajnik OK VPŽ, Zlatko Šomođi, predsjednik Udruženja obrtnika Slatina, Bojan Mijok, direktor Poduzetničkog inkubatora VPŽ, Dario Ripli, privremeni pročelnik Ureda za gospodarstvo VPŽ te gosti iz Mađarske – Peter Koltai, gradonačelnik Szentlorinca i Janoš Fuštoš, gradonačelnik Csurgoa. Sajam je svečano otvorio Bojan Plantak, zamjenik gradonačelnika Slatine.