Dan srednjih škola Splitsko-dalmatinske županije

utorak, 15.05.2018. 14:17

SPLIT - Ispred zgrade HNK Split 12. svibnja održala se tradicionalna manifestacija "Dan srednjih škola Splitsko-dalmatinske županije" u organizaciji Županije - Upravnog odjela za prosvjetu i kulturu u suradnji sa Zavodom za zapošljavanje Split, Hrvatskom gospodarskom komorom i Obrtničkom komorom Splitsko-dalmatinske županije.

I ove godine je bilo očito da je manifestacija pun pogodak, jer su brojni budući srednjoškolci imali priliku razgledati ponude srednjih škola i iz prve ruke saznati informacije od profesora i učenika o njihovim programima i aktivnostima. Obrtnička komora Split je svojim sudjelovanjem na manifestaciji dodatno promovirala upise u obrtnička zanimanja i  mogućnosti nastavka školovanja.

Svim prisutnima obratio se i župan Blaženko Boban koji je mladima dao poruku da budu pažljivi u izboru srednje škole i naglasio potrebu za strukovnim zanimanjima.