Dan profesionalnog usmjeravanja za učenike završnih razreda osnovnih škola

srijeda, 08.05.2019. 9:58

BJELOVAR - U utorak, 7. svibnja u Hotelu Central održan je  „9. Dan profesionalnog usmjeravanja“, u organizaciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje-Područni ured Bjelovar i Centra za informiranje i savjetovanje o karijeri (CISOK).

Učenicima završnih osmih razreda iz 22 osnovne škole s područja Bjelovarsko-bilogorske županije predstavljeni su obrazovni programi županijskih srednjih škola. Na glavnoj pozornici dvorane emitirani su kratki promotivni materijali, među kojima i film Obrtničke komore za München i Gornju Bavarsku - „Kakav bi bio život bez obrtničkih zanimanja?“

Na izlagačkom prostoru Obrtničke komore Bjelovarsko-bilogorske županije učenici su mogli dobili informacije o obrazovanju za obrtnička zanimanja i programima obrazovanja za obrtnička zanimanja prema jedinstvenom modelu obrazovanja (JMO) te mogućnostima stipendiranja i napredovanja nakon završetka obrazovanja za obrtnička zanimanja.