Besplatni seminari za obrtnike Dubrovačko-neretvanske županije

četvrtak, 07.02.2019. 15:32

DUBROVNIK - Obrtnička komora Dubrovačko-neretvanske županije u suradnji sa Hrvatskom obrtničkom komorom i udruženjima obrtnika u Dubrovačko-neretvanskoj županiji organizira besplatne seminare na temu “Priprema za završni obračun 2018.g. i Zakonske promjene za obrtnike na snazi od 01.01.2019.g.”

Raspored održavanja seminara:

15.02.2019. (petak)

10.30 - 12.30 Centar za kulturu Korčula, Obala brodograditelja bb, Korčula ( za Udruženje obrtnika Korčula-Lastovo)

17.00 - 19.00 Auto škola Žabac, Kralja Zvonimira 5, Metković ( za udruženja obrtnika Metković i Ploče)

16.02.2019. (subota)

10.00 – 12.00 Hotel Lero, Iva Vojnovića 14, Dubrovnik ( za Udruženje obrtnika Dubrovnik)

Predavanje će održati savjetnica za financije i predsjednica Sekcije računovođa pri Hrvatskoj obrtničkoj komori Đurđica Mostarčić, a obradit će se sljedeće teme:

• Isplate neoporezivih svota naknada, troškova, potpora i nagrada (troškovi prijevoza, dnevnice, prigodne nagrade, potpore, stipendije, naknada u slučaju smrti i dr.)
  • Putni nalozi – obračun i pokrivanje troškova
  • Korištenje privatnog automobila u poslovne svrhe i korištenje poslovnog automobila u privatne svrhe
  • Troškovi reprezentacije  (priznati troškovi poslovnih poklona i radne odjeće)
  • Donacije
  • Porez na dodanu vrijednost (PDV) – kada se odlučiti za ulazak u PDV
  • Obračun plaće
  • Oslobođenje od plaćanja doprinosa na zdravstveno osiguranje (za mlade do 30 godina)
  • Državni poticaji na dobrovoljnu mirovinsku štednju
  • Državna potpora za obrazovanje – olakšica za edukaciju radnika
  • Ugovor o djelu i autorski ugovor – kada se mogu koristiti?
  • Paušalni obrt uz drugi posao (puno/nepuno radno vrijeme)
  • Pozajmice fizičke osobe obrtu i pozajmice obrta fizičkoj osobi
  • Zakup poslovnog prostora od fizičke osobe
  • Inventura, manjkovi, opraštanje dugova
  • Amortizacija dugotrajne imovine
  • Ostale srodne teme koje budu zanimale sudionike.

Seminar je namijenjen svim zainteresiranim obrtnicima kao i knjigovodstvenim servisima trgovačkim društvima kojima su obrtnici klijenti. Sudjelovanje se može prijaviti na mail ok.dubrovnik@hok.hr do 14.02.2019. godine.