Besplatni seminar za članove OKKZŽ „Financijski segmenti u obrtništvu“

ponedjeljak, 28.01.2019. 10:13

ZABOK - Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije u suradnji sa Sekcijom računovođa pri Hrvatskoj obrtničkoj komori organizira besplatni seminar za sve zainteresirane članove, 8. veljače 2019. godine (petak) u 10,00 satiu dvorani Udruženja obrtnika grada Zaboka, (Matije Gupca 81, Zabok). Tema seminara je „Financijski segmenti u obrtništvu“.

Predavanje će održati savjetnica za financije i predsjednica Sekcije računovođa pri Hrvatskoj obrtničkoj komori Đurđica Mostarčić, a obradit će se sljedeće teme:

• Isplate neoporezivih svota naknada, troškova, potpora i nagrada (troškovi prijevoza, dnevnice, prigodne nagrade, potpore, stipendije, naknada u slučaju smrti i dr.)
  • Putni nalozi – obračun i pokrivanje troškova
  • Korištenje privatnog automobila u poslovne svrhe i korištenje poslovnog automobila u privatne svrhe
  • Troškovi reprezentacije  (priznati troškovi poslovnih poklona i radne odjeće)
  • Donacije
  • Porez na dodanu vrijednost (PDV) – kada se odlučiti za ulazak u PDV
  • Obračun plaće
  • Oslobođenje od plaćanja doprinosa na zdravstveno osiguranje (za mlade do 30 godina)
  • Državni poticaji na dobrovoljnu mirovinsku štednju
  • Državna potpora za obrazovanje – olakšica za edukaciju radnika
  • Ugovor o djelu i autorski ugovor – kada se mogu koristiti?
  • Paušalni obrt uz drugi posao (puno/nepuno radno vrijeme)
  • Pozajmice fizičke osobe obrtu i pozajmice obrta fizičkoj osobi
  • Zakup poslovnog prostora od fizičke osobe
  • Inventura, manjkovi, opraštanje dugova
  • Amortizacija dugotrajne imovine

Ispred Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije molimo sve zainteresirane članice i članove, koji uredno podmiruju komorski doprinos,  da svoje sudjelovanje prijave do 04. veljače 2019. godine putem mail-a: cehovi@okkzz.hr.  Očekivano trajanje seminara je od 10,00 do 14,00 sati.