8. Hair Smile tradicionalno donosi frizure s osmijehom, ali i pregršt novosti

srijeda, 06.06.2018. 10:05

VRGORAC - Ovogodišnji susret frizera u Vrgorcu uz edukacije i tradicionalnu reviju frizura pokreće temu zapošljavanja osoba s posebnim potrebama i invaliditetom u pomoćnim frizerskim poslovima o kojoj će se diskutirati na Okruglom stolu.

Hair Smile će se održati u petak i subotu, 8. i 9. lipnja te po osmi put ugostiti frizersku struku u Vrgorcu, gdje se uz gomilu pozitivne energije osim frizera druže i članovi udruge Osmijeh“ s ostalim gostima koji vjerno posjećuju ovaj jedinstveni događaj.

Udruženje obrtnika Vrgorac u suradnji s OK Splitsko-dalmatinske županije i Gradom Vrgorcem organizira bogati program koji je ove godine upotpunjen pitanjima zapošljavanja osoba s posebnim potrebama i invaliditetom. Obzirom da se u Hrvatskoj trenutno radi na izmjenama Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom, prvi dan događaja Hair Smile-a rezerviran je za predavanja i Okrugli stol na kojemu je glavna tema rasprave zapošljavanje osoba s posebnim potrebama i invaliditetom u pomoćnim frizerskim poslovima, a održat će se u prostorijama Poduzetničkog centra Vrgorac. Na Okruglom stolu sudjelovat će predstavnik Obrtničke komore Splitsko-dalmatinske županije, savjetnica za osobe s invaliditetom HZZ-a Split, predstavnik Ureda pravobraniteljice za osobe s invaliditetom, predstavnici Obrtničke i tehničke škole Dubrovnik te Srednje strukovne škole Makarska, ravnateljica Turističke zajednice Grada Vrgorca i predstavnik udrugeBubamara“ iz Vinkovaca koji već aktivno pridonose radu osoba s posebnim potrebama i invaliditetom u svojem projektu „Buba bar“.

U poslijepodnevnim satima drugog dana Hair Smile-a održat će se frizerske edukacije u prostorijama Polivalentne dvorane Grada Vrgorca. Nakon edukacija slijedi zabavni dječji program te druženje s članovima Buba bara iz Vinkovaca. Večernji program započinje nastupom stand-up komičarke Marijane Perinić na glavnom gradskom trgu, koja će ujedno voditi i reviju frizura s predsjednicom TZ Vrgorac, Željkom Opačak. Modele koji nose reviju odijeva Krie Design dizajnerice Kristine Burje, a na pisti će im se pridružiti članovi udruge „Osmijeh“, članovi udruge „Bubamara“ i članovi udruge djece s posebnim potrebama iz Ljubuškog.

Pozivaju se svi frizeri, poslodavci i građani zainteresirani za ovu inicijativu da upotpune događaj svojim dolaskom i dobro se zabave drugog ljetnog vikenda u Vrgorcu.

P R O G R A M

Petak, 8. lipnja

Predavanja i Okrugli stol u Poduzetničkom centru Vrgorac

15:30 – 15:40             Predavanje 1: Obrtnička komora Splitsko-dalmatinske županije