6. Obrtnički sajam okupio osamdesetak izlagača

ponedjeljak, 10.06.2019. 14:14

SLATINA - Udruženje obrtnika Slatina organiziralo je 6. Obrtnički sajam, koji je 9. lipnja na prostoru parka ispred Industrijsko-obrtničke škole u Slatini okupio osamdesetak izlagača. Uz obrtnike, OPG-ove i trgovačka društva, posjetiteljima su se predstavili i učenici Industrijsko-obrtničke škole te Srednje škole Marka Marulića iz Slatine.

Na svečanom otvorenju nazočne je o sajmu i aktivnostima Udruženja obrtnika informirao Zlatko Šomođi, predsjednik UO Slatina, a zatim su pozdrave i riječi potpore u ime svojih institucija uputili gradonačelnik Slatine Denis Ostrošić, direktorica HGK-Županijske komore Virovitica Kristina Pleša, pročelnik županijskog Upravnog odjela za gospodarstvo, razvoj i EU fondove te direktor sajamske tvrtke Viroexpo d.o.o. Bojan Mijok i zamjenik virovitičko-podravskog župana Darko Žužak. Sajam je u ime Hrvatske obrtničke komore i njezinog predsjednika Dragutina Ranogajca službeno otvorila glavna tajnica Violeta Jelić. Uz razgledanje proizvoda i usluga, upoznavanja s načinom rada tradicijskih obrta te kušanja domaćih jela i pića, posjetitelji su mogli uživati i u kulturno-umjetničkom programu, frizersko-modnoj reviji, dječjim radionicama i nagradnim igrama. Da bi se sajam mogao što bolje pripremiti organizatoru su kao pokrovitelji pomogli Grad Slatina, Hrvatska obrtnička komora i Obrtnička komora Virovitičko-podravske županije.