12. Tjedan cjeloživotnog učenja

četvrtak, 27.09.2018. 14:03

KOPRIVNICA - Obrtnička komora Koprivničko-križevačke županije i Obrtničko učilište Pouka će u 12. Tjednu cjeloživotnog učenja koji će trajati od 01. do 07. listopada 2018., a provodi ga Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih sa svojim partnerima.

Tjedan cjeloživotnog učenja nacionalna je obrazovna kampanja čiji je cilj podizanje svijesti o važnosti učenja i obrazovanja. Kroz brojne aktivnosti u sklopu Tjedna građane se motivira da se uključe u neki oblik učenja, pri čemu je važno istaknuti da učenje ne treba shvatiti isključivo kao formalno školovanje ili nešto što se odnosi samo na mlađu životnu dob – učiti se može i kroz razne neformalne oblike, tečajeve, radionice, predavanja, kao i samostalno (npr. čitajući), a vrijedan oblik učenja je i učenje kroz iskustvo (radno, životno, itd.). Također, učenje nije ograničeno ni na jednu životnu dob, već je važno i korisno u svim životnim razdobljima – od predškolske dobi, pa do duboke starosti.

Obrtnička komora i Obrtničko učilište Pouka kroz Tjedan cjeloživotnog učenja provodit će sljedeće aktivnosti:

OBRTNIČKO UČILIŠTE POUKA

• 02.10.2018. u 10:00 h - predstavljanje programa osposobljavanja i programa usavršavanja dostupnih u našem učilištu
  • u 10:30 h – predstavljanje aktualnih programa osposobljavanja (operater CNC tokarilicom i CNC glodalicom, lakirer metala, keramičar, tokar, limar, soboslikar/ličilac, zavarivač MIG/MAG postupkom
  • 03.10.2018. u 10:00 h – predstavljanje programa usavršavanja za voditelja za izradu i provedbu EU projekata
  • u 10:30 h – predstavljanje projekta „Učenjem do posla“
  • 05.10.2018 Dan otvorenih vrata – povodom 12. Tjedna cjeloživotnog učenja iskoristite popust od 12% na upis u programe.

OBRTNIČKA KOMORA KOPRIVNIČKO-KRIŽEVAČKE ŽUPANIJE

• 04.10.2018. u 10:00 h - predstavljanje majstorskih ispita te ispita o stručnoj osposobljenosti
  • u 10:30 h – predstavljanje projekta „Želim biti majstor“