22. Susret ribara u Rapcu

petak, 15.09.2017. 13:48

Tradicionalni, dvadeset i drugi po redu Susret ribara u organizaciji Hrvatske obrtničke komore održat će se u Rapcu, 05., 06. i 07. listopada 2017. godine (Hotel „Valamar Bellevue“ Rabac), pod pokroviteljstvom Ministarstva poljoprivrede. Generalni pokrovitelj 22. Susreta ribara je tvrtka CRODUX, a domaćin Obrtnička komora Istarske županije. Medijski pokrovitelji su Radio Labin i Glas Istre.

Predsjednik Organizacijskog odbora je Dalibor Kratohvil, potpredsjednik Hrvatske obrtničke komore, a članovi Organizacijskog odbora su:

Enrico Cernecca, potpredsjednik POK-a Istarske županije

Mato Oberan, predsjednik Ceha za ribarstvo i akvakulturu HOK-a

Robert Momić, član Ceha za ribarstvo i  akvakulturu HOK-a

Na 2. sjednici Organizacijskog odbora, koja je održana 13.09.2017. utvrđen je konačni prijedlog tematskih izlaganja za 22. Susret ribara, na kojem će se  kroz stručna izlaganja i raspravu razmotriti niz tema koje su značajne za ribarski sektor:

• Uvodno izlaganje predsjednika Ceha za ribarstvo i  akvakulturu HOK-a
  • Aktualno stanje i perspektive hrvatskog ribarstva
  • Ribarstvo i marikultura u Istarskoj županiji
  • Operativni program za pomorstvo i ribarstvo Republike Hrvatske za programsko  razdoblje 2014.-2020. god.
  • Iskrcajna mjesta i luke iskrcaja, te ribarske luke
  • Koćarski ribolov
  • Jabučka kotlina – regulacija ribolova u Jabučkoj kotlini
  • Novi Zakon o morskom ribarstvu i inspekcijski nadzor u ribarstvu
  • Mjere upravljanja ribolom male plave ribe na Jadranu ( srdela i inčun) sukladno preporuci GFCM-a
  • Ribolov malim ribolovnim alatima
  • Prezentacija FLAG-ova – ( Lokalne akcijske grupe u ribarstvu )
  • Prezentacija LAGUR-a ”Alba”
  • Stanje marikulture u Hrvatskoj, s naglaskom na školjkarstvo

Obzirom na zanimljivost tema i važnost problematike, značajni dio vremena predviđenog programom, rezerviran je za raspravu, tijekom koje će sudionici moći iznijeti svoja mišljenja i stavove. Osim velikog broja ribara, predstavnika znanstvenih institucija i ustanova, na skupu će sudjelovati  i predstavnici županijskih obrtničkih komora, kao i dužnosnici Hrvatske obrtničke komore.

Isto tako, očekuje se nazočnost visokih državnih dužnosnika, predstavnika nekoliko ministarstava (Ministarstvo poljoprivrede, Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture, Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta), predstavnika Obalne straže RH, predstavnika pomorske policije, predstavnika lučke uprave i lučke kapetanije, županijskih čelnika i drugih uglednih gostiju te predstavnika medija.

Radni dio i smještaj sudionika 22. Susreta ribara je u Hotelu „Valamar Bellevue“ Rabac. Rezervaciju hotelskog smještaja potrebno je izvršiti na OBRASCU ZA REZERVACIJU SMJEŠTAJA, a ispunjeni REZERVACIJSKI FORMULAR  se šalje na mail hok@valamar.com ili fax  052 451 331.