Vodstvo hrvatske i slovenske obrtničke komore ujedinjeno u stavu: problemi prijevoznika trebaju se što prije riješiti

srijeda, 17.07.2019. 8:09

Nastala situacija zatvaranja graničnih prijelaza koja je nanijela štetu prijevoznicima obiju zemalja političko je pitanje, zbog kojeg gospodarstvo trpi

Vodstvo Hrvatske obrtničke komore (HOK) i vodstvo Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije (OZS) s predstavnicima sekcija prijevoznika, sastali su se vezano uz problem protočnosti graničnih prijelaza. Predsjednik HOK-a Dragutin Ranogajec i predsjednik OZS-a Branko Meh ujedinjeni su u zaključku kako je ovo problem koji zahtijeva hitno rješenje.

Predsjednici obiju komora i predstavnici prijevoznika razgovarali su o načinima ubrzanja protoka graničnih prijelaza za slovenske i hrvatske prijevoznike.

„Zatvaranje graničnih prijelaza političko je pitanje koje rezultira visokim troškovima za gospodarstvo jedne i druge zemlje“, naglasili su.

Srečanje prevoznikov SLO CRO na OZS 16072019 01

Čelnici komora traže da obje vlade brzo riješe probleme, prije svega zahtijevajući uspostavu međudržavne mješovite komisije, u koju će biti uključeni predstavnici slovenskih i hrvatskih prijevoznika te predstavnici policije obiju zemalja.

Naglasili su da bi slovenski i hrvatski prijevoznici trebali moći koristiti sve granične prijelaze, bez obzira na mjesto kretanja.

"Interesi slovenskih i hrvatskih prijevoznika su isti, tako da prijevoz i opskrba između dva gospodarstva moraju biti neometani", zaključili su predsjednici komora na sastanku.

HOK i OZS uputit će svojim vladama zahtjev za brzim rješavanjem problema prijevoznika.