U Hrvatskoj obrtničkoj komori održana edukacija o GDPR-u u turizmu

četvrtak, 17.05.2018. 11:30

Zbog količine obrađenih podataka turistički sektor posebno izložen

Ciklus radionica organizira Hrvatska gospodarska komora u suradnji s Hrvatskom obrtničkom komorom, Agencijom za zaštitu osobnih podataka (AZOP) i Hrvatskom turističkom zajednicom.

Nakon Rijeke, Pule, Šibenika i Splita, edukacija je održana i jučer u Zagrebu u Hrvatskoj obrtničkoj komori za više od 200 sudionika turističkog sektora: tvrtki, obrtnika i predstavnika sustava turističkih zajednica.

Predavači iz Agencije za zaštitu osobnih podataka i vanjski konzultanti obuhvatili su teme općeg prikaza Uredbe,

IMG_1640

specifičnosti obrade osobnih podataka u turizmu, mehanizme informacijske sigurnosti, evidencije obrade podataka, pravne temelje obrade podataka i relevantne primjere iz prakse.Održavanjem takvih radionica pokušava se pomoći specifičnim djelatnostima u primjeni i provedbi GDPR-a.

Također, koristimo priliku ovim putem najaviti održavanje predavanja na tu temu u Dubrovniku :

•          Dubrovnik, datum, program i prijave uskoro dostupni https://hgk.hr/u-dubrovniku-edukacija-o-primjeni-uredbe-o-zastiti-osobnih-podataka-gdpr-najava. Kontakt: Nikolina Trojić ntrojic@hgk.hr, 020/312-093.