Posjet studenata VERN'-a Hrvatskoj obrtničkoj komori

četvrtak, 16.11.2017. 14:44

U četvrtak, 16. studenog, Hrvatska obrtnička komora je već tradicionalno ugostila studente s Veleučilišta VERN'.

Studenti ekonomije poduzetništva su u okviru predmeta Trgovačko pravo, s profesoricom Dolores Radovčič, sudjelovali na predavanju „Obrtništvo u Hrvatskoj“. Predavanje je obuhvatilo povijest obrtništva, pravne okvire i načine otvaranja obrta. Također, studenti su naučili o HOK-u kao krovnoj organizaciji hrvatskog obrtništva, prednostima poslovanja obrta, načinima oporezivanja i vrstama davanja te o Sudu časti i arbitražnom rješavanju sporova. Predavači su bili djelatnici stručnih službi Hrvatske obrtničke komore: Sanja Želinski Matunec, voditeljica Odjela za gospodarstvo i međunarodnu suradnju, Sanja Martinovsky, savjetnica za poslovanje u obrtu, Anđelko Vojvoda, savjetnik za poslovanje u obrtu, Zrinka Debeljak, savjetnica za statistiku, analizu i poslovno informiranje te Neven Završki, savjetnik za porezni i carinski sustav i doprinose.

Hrvatska obrtnička komora uvijek rado ugošćuje učenike i studente na predavanja i kongresima. Smatramo da je važno upoznati buduće obrtnike i vlasnike obrta sa prednostima poslovanja u obrtništvu i suradnjom sa komorama kao parterima u poslovanju.