Obrtnička komora Zagreb ukupni pobjednik 12. Obrtničkih sportskih igara

ponedjeljak, 13.05.2019. 16:00

Gotovo 800 obrtnica i obrtnika prisustvovalo je ovogodišnjim, 12. Obrtničkim sportskim igrama (OSI) u Malom Lošinju, od 09. do 12. svibnja 2019. godine, gdje su pokazali svoje sportsko umijeće i duh.

Domaćin 12. OSI-a bila je Obrtnička komora Primorsko – goranske županije, a sponzor Crodux .

Prvo mjesto zauzela je Obrtnička komora Zagreb, drugo mjesto Obrtnička komora Primorsko goranske županije, a treće mjesto u konačnom poretku zauzela je Obrtnička komora Varaždinske županije

Ukupno jedanaest komora osvojilo je medalje na  12. Obrtničkim sportskim igrama. Prvo mjesto ekipno je donosilo 5 bodova, drugo 4, a treće 3 boda, dok pojedinačno prvo mjesto komori donijelo 3, drugo 2, a treće mjesto 1 bod. Kad se sve zbrojilo, poredak je bio slijedeći:

obrtnicka_komora_zagreb_ukupni_pobjednik_12_obrtnickih_sportskih_igara_large

10. mjesto dijele Obrtnička komora Vukovarsko-srijemske županije i Obrtnička komora Karlovačke županije, 9. mjesto zauzela je Obrtnička komora Splitsko-dalmatinske županije, 8. mjesto Obrtnička komora Zadarske županije, 7. mjesto Obrtnička komora Sisačko-moslavačke županije, 6. mjesto Obrtnička komora Osječko-baranjske županija, , 5. mjesto Obrtnička komora Istarske županije i 4. mjesto Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije.

Trofej Fair Play 12. Obrtničkih sportskih igara dodijeljen je Mariji Vrabelj iz Koprivničko križevačke županije.

U ukupni zbroj bodova nisu ulazile dvije discipline, stolni tenis ekipno/miješano i boćanje, koje je ove godine uvedeno eksperimentalno.

570 sudionika natjecalo se u sedam sportskih disciplina. Srčano se navijalo i bodrilo kuglašice i kuglaše, tenisačice i tenisače, stolnotenisačice i stolnotenisače, nogometaše, odbojkašice i odbojkaše. Snage su se odmjerile i u potezanju užeta, a preciznost natjecatelja u pikadu.

 

U nastavku se nalaze ukupni rezultati po sportovima:

 

ODBOJKA NA PIJESKU/ekipno miješano

BRONCA       Obrtnička komora Zadarske županije

                      Josipa Marković, Mirjana Marković, Jakov Marković, Sanja Zubčić

SREBRO        Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije

                      Marija Mališ, Željka Kerep, Ana Ljubej, Danijel Benković

ZLATO           Obrtnička komora Primorsko-goranske županije

                       Irina Jovanović, Nela Derokov, Refik Piragić

TENIS/žene

BRONCA         Božena Mišak (Obrtnička komora Varaždinske županije)

SREBRO          Ivana Ipša (Obrtnička komora Varaždinske županije)

ZLATO            Marina Dlaka (Obrtnička komora Primorsko-goranske županije)

 

TENIS/muškarci

BRONCA         Dragutin Dlesk (Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije)

SREBRO          Hrvoje Margan (Obrtnička komora Primorsko-goranske županije)

ZLATO             Saša Augustić(Obrtnička komora Zagreb)

 

STOLNI TENIS/žene

BRONCA         Ivona Ciban (Obrtnička komora Zagreb)

SREBRO         Đurđa Trtan (Obrtnička komora Sisačko-moslavačke županije)

ZLATO            Sandra Žuljević (Obrtnička komora Zagreb) 

 

STOLNI TENIS/muškarci

BRONCA         Tomislav Ciban (Obrtnička komora Zagreb)

SREBRO          Viktor Bogut (Obrtnička komora Zadarske županije)

ZLATO             Damir Milinović(Obrtnička komora Vukovarsko-srijemske županije)

 

PIKADO/ekipno

BRONCA       Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije

                      Davorka Hohnjec, Silvija Vinceljak, Franjo Ljubej

SREBRO        Obrtnička komora Istarske županije 

                      Sandra Derossi, Elida Tončinić, Edo Matijašić

ZLATO           Obrtnička komora Zagreb

                      Andreya Alpeza, Dubravko Španiček, Dijana Smoljo

 

KUGLANJE/ekipno (Žene)

BRONCA         

Obrtnička komora Zagreb

Andreya Alpeza, Elizabeta Cicigoj, Elizabeta Štajdohar, Matija Subota, Dijana Smoljo, Vesna Martinović

 

SREBRO         

Obrtnička komora Primorsko-goranske županije

Danijela Dumenčić, Tanja Kušić, Nataša Opačak, Renata Tomac, Violeta Klarić, Dragica Starčević

 

ZLATO            

Obrtnička komora Osječko-baranjske županije

Marijana Lulić, Dalija Perković, Ivana Gavran, Milica Drenjačević, Suzana Jarčević, Milena Cesar

 

KUGLANJE/ekipno (Muškarci)

BRONCA        

Obrtnička komora Sisačko-moslavačke županije

Danko Golac, Ivan Jelkovac, Vlado Lavrnja, Josip Lipovac, Darko Košer

 

BRONCA        

Obrtnička komora Karlovačke županije

Edi Alagić, Goran Vorkapić, Miroslav Seljan, Jako Filipi, Zoran Marković, Slavko Kunf

 

SREBRO        

Obrtnička komora Primorsko-goranske županije

Ante Marić, Mario Mužević, Slavko Čakarun, Dragan Cvetković, Igor Perić, Martin Jerbić

 

ZLATO           

Obrtnička komora Zagreb

Željko Milinković, Robert Gajić, Željko Kulfa, Stjepan Pongrac, Ivica Kulfa, Miljenko Vuk

 

POTEZANJE KONOPA/ekipno miješano

BRONCA         

Obrtnička komora Istarske županij

Damir Šterpin, Alen Trošt, Damir Prar, Damir Černac, Paulo Gašparini, Alen Jerman, Nadija Šćulac Trošt, Margareta Marinčić Jašić, Dragana Šukurma, Andrea Ladovac, Mirela Dobran

 

SREBRO         

Obrtnička komora Splitsko-dalmatinske županije

Ivan Borozan, Ivan Čudina, Jakov Čerina, Dijana Purušić, Davor Perišić, Željka Grubišić Čabo, Igor Grubišić Čabo, Helena Šalov, Tina Ivančić, Damir Tadin, Marko Topić

 

ZLATO            

Obrtnička komora Varaždinske županije

Srećko Grabrovec, Damir Piskać, Marijan Jug, Slavko Vidaček, Nikola Franjić, Miljenko Ratković, Krunoslav Štriga, Ljubica Posavec, Ivana Ipša, Jelena Šantalab, Nevenka Špoljarić, Nikola Frančić

 

MALI NOGOMET

BRONCA        

Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije

Silvestar Štahan, Dragutin Dlesk, Leon Levak, Denis Mališ, Darko Dominko, Marko Peček, Mladen Šerek, Nenad Belošević, Tin Vlahek, Tomislav Marić, Igor Krajnik, Mislav Čućek

 

SREBRO         

Obrtnička komora Zagreb

Đani Likar, Željko Legac, Tomislav Kuna, Danijel Beronja, Nikola Golojuh, Džemo Osmanović, Mislav Golojuh, Mario Kuš, Zoran Brdar, Dragan Čavlina, Marko Horvat, Darijo Šenjug, Mario Bukovac, Hrvoje Čleković, Stipe Čavlina

 

ZLATO            

Obrtnička komora Varaždinske županije

Darko Lončar, Marjan Martinčević, Slavko Vidaček, Alen Klopotan, Robert Horvatić, Dubravko Šrajbek, Karlo Makšan, Vladimir Đuras, Siniša Slunjski, Antonio Slunjski

crodux_logo