Obrtnička komora Zagreb ukupni pobjednik 11. Obrtničkih sportskih igara

utorak, 15.05.2018. 11:48

Više od 600 obrtnika i obrtnica ove je godine odmjerilo snage u sportskoj areni na Malom Lošinju.

Obrtnička komora Zagreb ukupni je pobjednik 11. Obrtničkih sportskih igara, održanih od 10. do 13. svibnja u Malom Lošinju.

Drugo mjesto pripalo je Obrtničkoj komori Primorsko goranske županije, a treće mjesto u ukupnom poretku zauzela je Obrtnička komora Istarske županije

Ukupno trinaest komora je osvajalo medalje na 11. Obrtničkim sportskim igrama. Prvo mjesto ekipno je donosilo 5 bodova, drugo 4, a treće 3 boda, dok pojedinačno prvo mjesto komori donijelo 3, drugo 2, a treće mjesto 1 bod. Kad se sve zbrojilo, poredak je slijedeći:

13. mjesto zauzela je Obrtnička komora Koprivničko-križevačke županije, 12. mjesto Obrtnička komora Vukovarsko-srijemske županije, 10. mjesto dijele Obrtnička komora Sisačko-moslavačke županije i Obrtnička komora Osječko-baranjske županija, 9. mjesto zauzela je Obrtnička komora Splitsko dalmatinske županije, 8. mjesto Obrtnička komora Karlovačke županije, 7. mjesto Obrtnička komora Požeško-slavonske županije, zatim, 6. mjesto Obrtnička komora Krapinsko-zagorska županije, dok su 4. mjesto podijelili Obrtnička komora Zadarske županije i Obrtnička komora Varaždinske županije.

pehari OSI

U ukupni zbroj bodova nisu ulazile dvije discipline, koje su ove godine uvedene ekspermentalno: tenis ekipno/miješano i stolni tenis ekipno/miješano.

Trofej Fair Play 11. Obrtničkih sportskih igara dobila je Sandra Pehnec iz Koprivničko križevačke županije, koja je nastupila unatoč gipsu na slomljenoj nozi.

Više od 600 sudionika natjecalo se u sedam sportskih disciplina. Na djelu smo vidjeli malonogometaše, tenisačice  i tenisače, stolnotenisačice i stolnotenisače, pratili koliko su spretne ruke obrtnica i obrtnika u pikadu i u kuglanju i koliko su snažne u potezanju užeta i odbojci na pijesku.

Domaćin 11. OSI bila je Obrtnička komora Primorsko – goranske županije i Udruženje obrtnika Cres – Lošinj, generalni sponzor OSI bio je Hrvatski Telekom, a sponzor Crodux .

U nastavku slijede ukupni rezultati po sportovima:

ODBOJKA NA PIJESKU/ekipno miješano

BRONCA Obrtnička komora Zadarske županije

(Anita Švorinić, Sanja Zubčić, Igor Zubčić, Ivan Švorinić, Klaudija Gašpić)

SREBRO Obrtnička komora Primorsko-goranske županije

(Vanja Jovanović, Irina Jovanović, Marin Šepuka, Nela Derokov, Hrvoje Mangan)

ZLATO Obrtnička komora Istarske županije

(Damir Žagar, Elen Bambić, Vita Ptiček, Smiljana Jurlina)

TENIS/muškarci

BRONCA Mario Jakuš Obrtnička komora  Zagreb

SREBRO Hrvoje Margan Obrtnička komora Primorsko-goranske županije

ZLATO Saša Augustić Obrtnička komora Zagreb