Obilježavanje Svjetskog dana potrošača u Vinkovcima

ponedjeljak, 12.03.2018. 9:29

Povodom Svjetskog dana prava potrošača u Velikoj županijskoj vijećnici u Vinkovcima, 10. ožujka, održano je predavanje i edukacija. Hrvatska obrtnička komora s Obrtničkom komorom Vukovarsko-srijemske županije i Ministarstvom gospodarstva, poduzetništva i obrta RH kao glavnim organizatorom, sudjelovala je u edukativnim i informativnim aktivnostima.

Predstavnica Hrvatske obrtničke komore Suzana Kolesar, tajnica Suda časti i Centra za mirenje HOK-a, u sklopu edukacije održala je predavanje o prednostima sustava za alternativno rješavanje potrošačkih sporova u RH i EU te objasnila na koji se način sporovi s potrošačima mogu riješiti brzo, učinkovito i uz najmanje troškove.

U sklopu edukacije gospodarstvenici su bili upoznati sa zakonskim pravima i obvezama iz područja potrošačkog prava.

Nakon edukacije postavljen je štand u trgovačkom centru CAPITOL SHOOPING CENTAR, gdje su se građani mogli informirati o propisima o zaštiti prava potrošača i ostvarivanju tih prava.