Hrvatska obrtnička komora u projektu Erasmus + KA2 SeasonReady

srijeda, 15.11.2017. 12:18

Kick-off sastanak projekta SeasonReady: Učenje na radnom mjestu za sezonske radnike u turizmu i ugostiteljstvu, održan je u Zagrebu 13. i 14. studenog 2017. Nositelj projekta je Institut za turizam dok je Hrvatska obrtnička komora partner u projektu. Projekt je financiran sredstvima programa Erasmus +.

Vrijednost projekta iznosi 205.144,00 EUR. Projekt je započeo u rujnu 2017. te će trajati do kraja 2019.

Ostali partneri u projektu su Olympic Training and Consulting Ltd., certificirani pružatelj strukovnog obrazovanja i osposobljavanja iz Grčke, Peloponnese Tourism Organization, krovna organizacija 7 regionalnih udruženja hotelijera iz Grčke, CESIE, europski centar za studije i inicijative iz Italije te Confesercenti, udruženje malih i srednjih poduzetnika u području turizma, trgovine, usluga, obrta i industrije iz Italije.

Opći cilj projekta SeasonReady je unaprijediti konkurentnost ugostiteljskog i turističkog sektora poticanjem produktivnosti, profesionalizma i učinkovitosti sezonske radne snage putem razvoja i implementacije programa učenja na radnom mjestu koji bi udovoljio potrebama poslodavaca i radnika.

Specifični ciljevi projekta SeasonReady su:

• pružiti pomoć poduzećima u razvoju motiviranih, vještih, sigurnih i pouzdanih radnika u tri ključna područja ugostiteljstva – izravni rad s gostima na recepciji, usluživanje hrane i pića te poslovi čišćenja

• razviti metodologiju osposobljavanja utemeljenu na principima učenja na radnom mjestu koja bi bila prilagodljiva lokalnom i regionalnom kontekstu

• pružiti pomoć potencijalnim mentorima u samim tvrtkama da razviju vještine i tehnike osposobljavanja koje bi osigurale učinkovitost osposobljavanja i za zaposlenike i poslodavce

• omogućiti sezonskim radnicima prikladnu kombinaciju vještina, znanja i stavova potrebnih za posao u sektoru ugostiteljstva

• izraditi preporuke dionicima za daljnji razvoj održive metodologije učenja na radnom mjestu u malim i srednjim ugostiteljskim poduzećima na regionalnoj i nacionalnoj razini.

1434006659_ampeu-logo-hr
1454410764_eu-flag-erasmus--vect-pos