Gospodarstvo i savjetovanje

Sanja Martinovsky
VODITELJICA ODJELA:
Sanja Martinovsky

Build Up Skills 2013 – kvalifikacije i programi osposobljavanja (stup II) (CIP-IEE-PROMO-BWI)

Vrsta natječaja: Bespovratna sredstva
Država: EU 27, Hrvatska, Makedonija
Tema/sektor: Okoliš, Energija
Datum otvaranja natječaja: 20.12.2012.
Rok za prijavu: 28.11.2013.
Prijavitelji: Tijela državne uprave izuzev Vlade i ministarstava, Jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave, Mala i srednja poduzeća, Velika poduzeća, Udruge, Udruge poslodavaca, Sindikati, Zadruge, Instituti, Fakulteti, Razvojne agencije, Poduzetnički inkubatori, Klasteri, Osnovne škole, Srednje škole, Ustanove
Partneri: Tijela državne uprave izuzev Vlade i ministarstava, Jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave, Mala i srednja poduzeća, Velika poduzeća, Udruge, Udruge poslodavaca, Sindikati, Zadruge, Instituti, Fakulteti, Razvojne agencije, Poduzetnički inkubatori, Klasteri, Osnovne škole, Srednje škole, Ustanove

Namjera Build Up Skills, inicijative Inteligentne energije u Europi je povećati broj kvalificiranih radnika u ukupnoj građevinskoj radnoj snazi u Europi. Build Up Skills će doprinjeti ciljevima dvaju vodećih inicijativa unutar strategije Komisije „Europa 2020“ – „resursno – učinkovita Europa“ i „Agenda za nove vještine i poslove“ kao i Planu za Energetsku Učinkovitost (Energy Efficiency Plan). Također će poboljšati interakciju između postojećih struktura i instrumenata financiranja poput Europskog socijalnog fonda (ESF) i Programa za cjeloživotno obrazovanje (LLp).

Prijedlozi moraju demonstrirati prioritete u skladu sa nacionalnim smjernicama razrađenim pod Stupom I ili im moraju odgovarati. Prioritet se daje podupiranju aktivnosti novoosnovanih ili unaprijeđenih masovnih kvalifikacijskih programa i programa osposobljavanja koji su bazirani na preporukama iz smjernica. Projekti mogu uključivati razvoj novih i/ili poboljšanje postojećih tečajeva (uključujući razvoj materijala, edukacija trenera), koordinacijske aktivnosti za postavljanje/unapređenje i upravljanje masovnim obrazovnim programima (što uključuje uspostavu dobrovoljnih sporazuma, mehanizme akreditacije i certifikacije, financijske aranžmane) kao i promotivne/komunikacijske aktivnosti.

Predloženi programi moraju:

• biti u skladu s Europskim kvalifikacijskim okvirom (EQF) i nacionalnim kvalifikacijskim okvirom i temeljeni na ishodima učenja,
  • dati odgovore glede održivosti financiranja obuke kao i drugih vrsta poticaja,
  • uključiti nadzor i evaluaciju prvog kruga programskih shema.

humanitarna akcija