Svečana sjednica skupštine Obrtničke komore Sisačko-moslavačke županije

utorak, 13.06.2017. 15:52

SISAK- U Obrtničkoj komori Sisačko-moslavačke županije, u utorak, 13. lipnja, održana je svečana sjednica skupštine povodom obilježavanja Dana komore.

Danom Komore podsjećamo na pojedince koji svojim radom i djelovanjem u komorskom sustavu doprinose razvoju i rastu komorskog sustava. Tom prigodom dodijeljena su priznanja najzaslužnijima, promovirani su novi majstore struke iz jesenskog roka majstorskih ispita 2016. godine, pohvaljeni su najbolji naučnici i njihovi mentori.

PRIZNANJE ZA ŽIVOTNO DJELO dodjeljuje se obrtnicima koji imaju najmanje 20 godina obrtničkog staža, koji su najmanje 2 mandata aktivno sudjelovali u sustavu HOK-a, osobnim primjerom poticali tradicionalne obrtničke vrijednosti: solidarnost, zajedništvo, marljivost, brigu o naučnicima i koji su svojom aktivnošću neposredno doprinijeli kvaliteti struke i afirmaciji obrtništva u sredini u kojoj žive i rade.

Na prijedlog Udruženja obrtnika Kutina priznanje za životno dodjeljuje se Marijanu Šavoriću, vlasniku obrta «Bravarija Šavorić“ od 1996. godine.

Na prijedlog Udruženja obrtnika Petrinja, Glina i Topusko priznanje za životno djelo dodjeljuje se Stjepanu Srbiću, sada umirovljenom obrtniku, a bivšem vlasniku obrta za prijevoz nafte i naftnih derivata od 1993. godine.

Na prijedlog Udruženja obrtnika Sisak priznanje za životno djelo dodjeljuje se Dragi Skenderu, dipl ing. metalurgije, vlasniku obrta «Elektromehanika» od 1987. godine.

PRIZNANJE “ŠEGRT HLAPIĆ” dodjeljuje se najboljim naučnicima 3. razreda za obrtnička zanimanja, koji se ističu uspjehom na praktičnoj i teorijskoj nastavi te uzornim vladanjem, naučnicima koji su sudjelovali na međužupanijskim i državnim natjecanjima i osvojili visoka mjesta, a isto tako i za sudjelovanje u radu kulturno-umjetničkih ili sportskih društava. Priznanja su dobili učenici trećih razreda Anita Mačković, Kristijan Kralj, Nikolina Janković, Dario Stublić, Klaudia Marić.

PRIZNANJE NAJBOLJEM MAJSTORU STRUČNOM UČITELJU

Na prijedlog srednjih škola i Udruženja obrtnika, Obrtnička komora dodjeljuje ova prestižna priznanja uglednim obrtnicima, nastavnicima praktične nastave i stručne teorije, čiji su učenici odlični na praktičnoj nastavi, što svjedoči o njihovoj kvaliteti poučavanja. Priznanja su dobili: Ivica Miličić, vlasnik obrta MI-COLORS; Ivo Babić, vlasnik obrta TUŠA, Ivo Milošević, vlasnik obrt “AC-DC” Elektro servis te Boris Bingula, vlasniku mesarsko-trgovačkog obrta BINGULA.

ZAHVALNICE OBRTNIČKE KOMORE

dodjeljuju se ustanovama i pojedincima, koji su neposredno pridonijeli afirmaciji i promociji obrtništva.

Na prijedlog Udruženja obrtnika Kutina Gradu Kutini, Uredu za gospodarstvo, gđi Mariji Vučinić.

Na prijedlog Strukovne škole Sisak i Obrtničke komore Sisačko-moslavačke županije Sanji Tomašinec, nastavnici Strukovne škole.

Na prijedlog Udruženja obrtnika Sisak INI Rafineriji nafte Sisak, gospodinu Ibrahimu Novljakoviću Bibiju.

Na prijedlog Udruženja obrtnika Sisak zahvalnice za podršku pri organizaciji donacijske večere povodom izdavanja monografije o 180 godina organiziranog obrtništva u Sisku, pod nazivom „Obrtnici pišu povijest“ 28. travnja 2017. dodjeljuje se:

HOTELU PANONIJA, JOSIPU LIPOVCU, vlasniku tvrtke Lipovac metal d.o.o., članu Društva obrtnika Sisak te KATARINI MATIJEVIĆ, vlasnici Pekare Odra.

PRIZNANJA ZA ORGANIZACIJSKI RAD

dodjeljuju se obrtnicima koji imaju najmanje 10 godina staža u obrtu i koji su proveli najmanje jedan mandat u organima i tijelima komorskog sustava a koji doprinose kvaliteti struke i afirmaciji obrtništva.

Na prijedlog Udruženja obrtnika Petrinja, Topusko i Glina Vladi Babiću, vlasniku obrt Babić Transport, Trgovina i Ugostiteljstvo.

Na prijedlog Udruženja obrtnika Kutina Tomislavu Marmiliću, vlasniku servisa rashladnih i klima uređaja “M.T. Frigo”.

Na prijedlog Udruženja obrtnika Sisak Krešimiru Majcanu, vlasniku uslužnog obrta “Petreković”.

POSEBNA PRIZNANJA dodjeljuju se ustanovama i pojedincima koji su svojim neposrednim radom i aktivnostima doprinijeli razvoju obrtništva.

Na prijedlog Udruženja obrtnika Sisak i Obrtničke komore SMŽ-e, posebno priznanje dodjeljuje se: EUROHERC OSIGURANJU D.D. Podružnica Sisak, gđi. Božici Zlovolić.

Na prijedlog Udruženja obrtnika Sisak posebno priznanje dodjeljuje se: KREŠIMIRU PAVLIĆU, vlasniku proizvodnog obrta SIPAK.