Svečana podjela majstorskih diploma u Obrtničkoj komori KZŽ

utorak, 12.09.2017. 13:23

KRAPINA - Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije organizirala je 8. rujna  na izložbenom prostoru 25. Zagorskog gospodarskog zbora svečanu  podjelu majstorskih diploma, majstorima koji su majstorski ispit položili u svibnju 2017. godine kao i majstorima koji do sada nisu podigli svoju majstorsku diplomu iz prijašnjih rokova.

Svečanosti su uz dobitnike majstorskih diploma prisustvovali  župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar, zamjenik župana za gospodarstvo Anđelko Ferek Jambrek, zamjenik gradonačelnika za gospodarstvo grada Krapine Branko Varjačić, potpredsjednik HOK-a i predsjednik OKKZŽ Davor Pleško, predsjednik HGK ŽK Krapina Josip Grilec, potpredsjednici OKKZŽ Darko Varga i Tomica Jurinjak, šefica Odjela za obrazovanje i razvoj ljudskih potencijala HOK-a Mirela Lekić, viša stručna suradnica HGK ŽK Krapina Janja Kantolić te djelatnice komorskog ureda Ana Mužar, Ana Haramina i Sandra Klasić.

Nakon isticanja važnosti koju u obrtništvu i cjelokupnom gospodarstvu predstavlja stručnost kadrova, potpredsjednik HOK-a i predsjednik OKKZŽ Davor Pleško, naglasio je ovom prigodom  važnost stjecanja majstorskog zvanja koje omogućuje samostalno otvaranje obrta, te prenošenje znanja na buduće generacije dobivanjem dozvole (licencije) za  izvođenje praktične nastave i vježbi naukovanja.

Također je naglašeno da su majstori preuzimanjem diplome dobili i materijalni dokaz da su postigli vrhunac u svojoj struci, ali  da je potrebno  nastaviti sa usavršavanjem i cjeloživotnim učenjem.

„Bez obzira kojim se poslom bavimo, u njemu moramo biti među najboljima. Hrvatska je ravnopravna članica Europske unije, što znači da bilo koji obrtnik i gospodarstvenik iz bilo koje europske zemlje može konkurirati domaćim obrtnicima i gospodarstvenicima. Upravo iz tog razloga morate biti vrhunski majstori, sa vrhunskim proizvodom ili uslugom, koje ćete moći plasirati“, rekao je župan Željko Kolar.

Nastavno, čestitke promoviranim majstorima uputili su predsjednik HGK ŽK Krapina Josip Grilec, zamjenik gradonačelnika za gospodarstvo grada Krapine Branko Varjačić te župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar.

Majstorske diplome su majstorima uručili župan  Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar i potpredsjednik HOK-a i predsjednik OKKZŽ Davor Pleško.

Svečana podjela diploma o majstorskom zvanju zaključena je zajedničkim fotografiranjem svih promoviranih majstora.