Svečana podjela majstorskih diploma

ponedjeljak, 12.06.2017. 15:10

KRAPINA - Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije organizirala je 12. lipnja u Srednjoj školi Krapina svečanu  podjelu majstorskih diploma, majstorima koji su majstorski ispit položili u rujnu i prosincu 2016. te veljači 2017. godine, ukupno 54 nova majstora.

Svečanosti su uz dobitnike majstorskih diploma prisustvovali  župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar, zamjenik župana za gospodarstvo Anđelko Ferek Jambrek, zamjenik gradonačelnika za gospodarstvo grada Krapine Branko Varjačić, potpredsjednik HOK-a i predsjednik OKKZŽ Davor Pleško, potpredsjednici OKKZŽ Darko Varga i Tomica Jurinjak, v.d. predstojnika Hrvatskog zavoda za zapošljavanje PU Krapina Goran Vukmanić, viša stručna suradnica HGK ŽK Krapina Janja Kantolić, tajnica OKKZŽ Renata Vranić te djelatnice komorskog ureda Ana Mužar, Ana Haramina i Sandra Klasić.

Nakon isticanja važnosti koju u obrtništvu i cjelokupnom gospodarstvu predstavlja stručnost kadrova, potpredsjednik HOK-a i predsjednik OKKZŽ Davor Pleško, naglasio je ovom prigodom važnost stjecanja majstorskog zvanja koje omogućuje samostalno otvaranje obrta, te prenošenje znanja na buduće generacije dobivanjem dozvole (licencije) za  izvođenje praktične nastave i vježbi naukovanja.

Također je naglašeno da su majstori preuzimanjem diplome dobili i materijalni dokaz da su postigli vrhunac u svojoj struci, ali da je potrebno nastaviti sa usavršavanjem i cjeloživotnim učenjem.

Nastavno, čestitke promoviranim majstorima uputili su zamjenik gradonačelnika za gospodarstvo grada Krapine Branko Varjačić te župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar.

Majstorske diplome su majstorima uručili župan  Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar i potpredsjednik HOK-a i predsjednik OKKZŽ Davor Pleško. U ime majstora riječi zahvale uputio je majstor bravar Mario Kiseljak, dugogodišnji obrtnik UO Krapina.

Svečana podjela diploma o majstorskom zvanju zaključena je zajedničkim fotografiranjem svih promoviranih majstora.