Srednja škola Oroslavje uručila zahvalnice Komori i UO Stubica

ponedjeljak, 15.05.2017. 13:27

KRAPINA - Potpredsjednik Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije Tomica Jurinjak 12. svibnja sudjelovao je na svečanosti obilježavanja 50 godišnjice srednje škole Oroslavje.

U SŠ Oroslavje se obrazuju učenici za različite profile zanimanja: automehaničar, bravar, tokar, strojobravar, stolar, frizer, kozmetičar, vodoinstalater, računalni tehničar za strojarstvo i opća gimnazija, pritom ispred OKKZŽ osobito ističemo činjenicu kako od devet srednjih škola KZŽ,  SŠ Oroslavje nastavlja provoditi program obrazovanja za vezane obrte po jedinstvenom (JMO) modelu. Velik broj obrtnika Krapinsko-zagorske županije stjecalo je svoja strukovna znanja i vještine upravo u SŠ Oroslavje.

Dugi niz godina OKKZŽ pruža podršku u opremanju praktikuma i sufinanciranju uspješnih nastupa učenika obrtničkih zanimanja na nacionalnoj i međunarodnoj razini u ukupnom iznosu do sada od 88.067,80 kuna.

Udruženje obrtnika gradova Donja Stubica, Oroslavje i općina Marija Bistrica, Gornja Stubica, Stubičke Toplice, jedno je od devet pripadajućih Udruženje obrtnika OKKZŽ koje se također zalaže i ističe uspješnom suradnjom s SŠ Oroslavje. Sukladno navedenom povodom obilježavanja 50. obljetnice, ravnateljica SŠ Oroslavje Natalija Mučnjak uručila je Obrtničkoj komori Krapinsko-zagorske županije i Udruženju obrtnika Stubica ZAHVALNICE  za uspješnu suradnju i doprinos razvoju SŠ Oroslavje.