Slatinsko obrtništvo izgubilo dvojicu uglednih članova

srijeda, 10.05.2017. 11:39

SLATINA - 9. svibnja bio je tužan za slatinsko i virovitičko-podravsko obrtništvo, jer su ga napustila dva poznata i ugledna člana.

Nakon kratke i teške bolesti u 63. godini preminuo je Nikica Ivezić, poznati ugostitelj i član lovačkih udruga. Od 1998. do 2012. godine bio je vlasnik obrta „Restoran Raj“ u Medincima kod Slatine, a od 2012. do danas obrt je nastavio voditi sin Goran. Nikica Ivezić bio je predsjednik sekcije ugostitelja, član Skupštine i Upravnog odbora Udruženja obrtnika Slatina u 3 mandata te član Skupštine i Ceha ugostiteljskog obrta u jednom mandatu u Obrtničkoj komori Virovitičko-podravske županije i za svoje aktivnosti dobio je nekoliko priznanja.

Stjepan Turek tragično je preminuo zajedno sa suprugom i kćerkom u prometnoj nesreći. Bio je vlasnik obrta za dimnjačarske usluge u Slatini od 1975. do 2006. godine, kada obrt nastavlja voditi sin Stjepan ml. sve do danas. Bio je jedan od najpoznatijih, uglednih i časnih obrtnika na području Virovitičko-podravske županije i šire te vrlo aktivan u obrtničkom komorskom sustavu. Obnašao je dužnost člana Skupštine i Upravnog odbora Udruženja obrtnika Slatina u 3 mandata i člana Nadzornog odbora u 1 mandatu te člana Nadzornog odbora Obrtničke komore Virovitičko-podravske županije. Također, već 20 godina predsjedava ispitnom komisijom za polaganje majstorskog ispita u zanimanju dimnjačar te mu je za  veliki trud i angažiranost Komora 1999. dodijelila Diplomu za uspjehe u strukovnom obrazovanju i 2005. Povelju za  izniman doprinos i iskazanu potporu radu Komore.