Ribari sjevernog Jadrana sastali se s ministrom

ponedjeljak, 13.03.2017. 15:40

RIJEKA - U prostorijama Obrtničke komore Primorsko-goranske županije u Rijeci 10. ožujka održan je radni sastanak ministra poljoprivrede Tomislava Tolušića i suradnika s predstavnicima cehova ribara obrtničkih komora Primorsko-goranske, Istarske i Ličko-senjske županije.

Teme sastanka bile su od općenitog aktualnog stanja u hrvatskom ribarstvu do specifičnih problema u ribolovu malim ribolovnim alatima, plivaričarskom i kočarskom ribolovu.

RIBARI

Ministar Tolušić je iskazao osobnu spremnost, kao i Uprave za ribarstvo, da u okvirima zajedničke ribarstvene politike EU učine sve kako bi maksimalno zaštitili sadašnji i budući položaj hrvatskih ribara.

U sadržajnoj raspravi ribari su ukazali na probleme ribarskih luka, iskrcajnih mjesta, naknade štete od predatora, vremenskog i prostornog ograničavanja ribolova, malog obalnog ribolova i brojne druge koji ih opterećuju i utječu na njihove uvjete poslovanja.