Proslavljen jubilej Udruženja obrtnika grada Krapine i općina Đurmanec, Jesenje, Petrovsko i Radoboj

utorak, 09.05.2017. 16:17

KRAPINA - Prigodnom svečanošću Udruženje obrtnika grada Krapine i općina Đurmanec, Jesenje, Petrovsko i Radoboj, koje okuplja 374 članova, obilježilo je 180. godišnjicu udruženog djelovanja.

FotoGajKrapina (127)

Na prethodne generacije obrtnika od kojih su mnogi bili vrlo aktivni i u ostalim djelatnostima i društvenim aktivnostima grada Krapine i okolnih naselja, odnosno područja sadašnjih jedinica lokalne samouprave sve sudionike proslave podsjetio je desetminutni film, koji je prema scenariju Dragutina Kozine snimio Vladimir Ovčarić.

Kako je istaknuo predsjednik Udruženja Vladimir Vidović, danas se obrtništvo ne suočava s manjkom poslova, no prisutan je nedostatak stručnih radnika. Pozvao je sve obrtnike da kao ambasadori obrtništva prenose poruku djeci i mladima kako se od obrtničkog rada može živjeti.

Priznanja i zahvalnice

Na svečanosti su onima koji obrtničku djelatnost obavljaju više od 20

FotoGajKrapina (110)

godina i slave jubilej dodijeljena priznanja Obrtničke komore KZŽ. Priznanja za 20 godina uspješnog vođenja obrta od 1997. g. primili su: Liljana Cvrtila, vl. Frizerskog salona „Ljiljana“, Ivica Hršak, vl. Caffe bara „Zrinski“ , Vlado Miklaužić, vl. Mehaničarskog servisa i trgovine „Miki“ i Ivica Zaplatić, vl. obrta LIMAČ. Priznanje za 25 godina kontinuiranog rada u obrtništvu od 1992. godine primili su: Mario Kiseljak, vl. obrta „Promega“ metaloprerađivačka i trgovačka radnja, Stjepan Kunštek, vl. elektroinstalaterske i elektromehaničarske radnje „Elekroinstal“  i Stjepan Zaplatić, vl. elektrostrojarske radnje „Limač“. Priznanje za 30 godina kontinuiranog rada obrta od 1987. g. dodjeljeno je Boži i Deanu Sitaru, vlasnicima obrta „SITAR“ autolimarija, autolakiranje, trgovina i usluge. Priznanje za 45 godina obrta u nasljeđu dodijeljeno je obrtu Zlatar filigran „Reznići“, vlasnice Hikmete Rznići. Za 50 godina obrta u nasljeđu priznanje je dobio obrt koji uspješno posluje od 1967. , obrt „MPR“ proizvodnja metalnih i plastičnih proizvoda i trgovina na veliko, vl. Željka Mališa.

FotoGajKrapina (174)

Udruženje obrtnika Krapina je u znak potpore njihova rada, dodijelilo prigodne zahvalnice Krapinsko-zagorskoj županiji, Gradu Krapini, Općinama Đurmanec, Jesenje, Petrovsko i Radoboj, Obrtničkopj komori KZŽ i Dragutinu Kozini. Hrvatskoj obrtničkoj komori Udruženje je zahvalilo Plaketom koju je primio predsjednik Hrvatske obrtničke komore Dragutin Ranogajec.

Za zasluge u novijoj povijesti krapinskog obrtništva povelje su primili bivši predsjednici Udruženja Milan Bauer, Branko Varjačić, Dragutin Ranogajec i Stjepan Mužek.

Povelja prijateljstva

Posebni gosti svečanosti bili su predsjednik Udruženja obrtnika Poreč Zoran Kalčić i tajnik Robert Velenik. Kao početak suradnje i prijateljstva potpisana je Povelja prijateljstvu i suradnje između Udruženja obrtnika Poreč i Udruženja obrtnika Krapina.

FotoGajKrapina (130)

Na svečanosti su uz ostale goste bili nazočni izaslanik ministrice Martine Dalić državni tajnik Mario Antonić, župan KZŽ Željko Kolar, predsjednik Hrvatske obrtničke komore Dragutin Ranogajec, zamjenik župana za gospodarstvo Anđelko Ferek Jambrek, potredsjednik HOK-e i predsjednik Obrtničke komore KZŽ Davor Pleško, gradonačelnik Grada Krapine Zoran Gregurović, predsjednik HGK- ŽK Krapina Josip Grilec, te načelnici općina. Svečanost su pjesmom upotpunile članice folklornog sastava Viline.

Pri završetku svog govora, župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar uručio je predsjedniku Udruženja Vladimiru Vidoviću Zahvalnicu Krapinsko-zagorske županije povodom obilježavanja 180. godišnjice djelovanja.

Zlatne ruke

Na samom kraju svečanog dijela proslave predsjednik Hrvatske obrtničke komore Dragutin Ranogajec uručio je predsjedniku Udruženja Vladimiru Vidoviću najviše priznanje Hrvatske obrtničke komore plaketu Zlatne ruke s pisanim priznanjem Udruženju obrtnika Krapina povodom 180. godišnjice utemeljenja za očuvanje tradicije i izniman doprinos razvoju obrtništva i obrtničkih institucija.