Promovirani novi majstori

četvrtak, 29.06.2017. 10:53

DUBROVNIK - U organizaciji Obrtničke komore Dubrovačko – neretvanske županije, u Dubrovniku, u hotelu Lero, 28. lipnja, održana je svečanost na kojoj su promovirani majstori koji su u prethodnom polugodišnjem razdoblju položili majstorski ispit, te stekli ovaj cijenjeni naslov.

Promovirana su 22 majstora u 7 različitih zanimanja. Svečanosti su nazočili i članovi ispitnih komisija, koji su provodili majstorske ispite, ravnatelji srednjih strukovnih škola, pročelnik Upravnog odjela za turizam, pomorstvo, poduzetništvo i energetiku Dubrovačko – neretvanske županije Ivo Klaić, v.d. predstojnika HZZ-a, Područnog ureda Dubrovnik Dasen Jasprica, predstavnici HGK-a - Županijske komore Dubrovnik, te predstavnici Visoke škole Nikola Šubić Zrinski iz Zagreba.

Zvanje majstora svojim trudom i radom uloženim u polaganje ispita zaslužili su: majstor kuhar - Petra Brajković, Brankica Jelavić, Lovre Paponja i Damir Radivojević; majstor vodoinstalater - Josip Jović i Antonio Memunić; majstor automehaničar - Vlaho Kraljić, Vlaho Martinović i Maro Žitković; majstor elektroinstalater - Nikola Babić, Augustin Markota, Goran Matić, Leo Prkačin, Ivan Hans Tošić i Toni Varezić; majstor elektromehaničar - Robertino Jerković; majstor frizer - Andrea Fjorović Pecirep, Antonela Kola, Luka Miškić i Marija Šeparović; majstor stolar - Hrvoje Jadreško i Ivo Violić.