Predavanje o ESIF financijskim instrumentima

četvrtak, 09.03.2017. 9:48

KRAPINA - Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije u suradnji s Hrvatskom agencijom za malo gospodarstvo, inovacije i investicije (HAMAG BICRO) organizirala je 7. ožujka u prostorijama HGK ŽK Krapina predavanje o ESIF financijskim instrumentima.

Temeljem odlične suradnje komore sa HGK-ŽK Krapina na predavanju su, osim obrtnika, prisustvovali i članovi HGK ŽK Krapina.

Predstavnica HAMAG BICRO-a Kristina Žabčić prisutnima je predstavila programe kreditiranja zajmovima iz Europskih strukturnih i investicijskih fondova (European Structural & Investment Funds - ESIF), namjenu zajmova, kamatne stope, instrumente osiguranja i iznose zajmova.

Tako su predviđene sljedeće vrste zajmova:

1. mikro investicijski zajmovi – za mikro i male poduzetnike, po kamatnoj stopi od 0,5% do 1,5%, namijenjeni osnovnim i obrtnim sredstvima u rasponu od 1.000 do 25.000 eura
  2. mikro zajmovi za obrtna sredstva – za mikro i male poduzetnike, po kamatnoj stopi od 1,5% do 3,5%, namijenjeni obrtnim sredstvima u rasponu do 1.000 do 25.000 eura
  3. mali zajmovi – za mikro, male i srednje poduzetnike, po kamatnoj stopi od 0,5% do 1,5%, namijenjeni osnovnim i obrtnim sredstvima u rasponu od 25.000 do 50.000 eura

Predstavnica HAMAG BICRO-a Iva Debanić predstavila je ESIF jamstvene programe koji obuhvaćaju ESIF Pojedinačna jamstva i ESIF Portfeljna jamstva.

Nakon konstruktivne rasprave predavanje je zaključeno upućivanjem poziva prezentatorica svim zainteresiranim obrtnicima i poduzetnicima Krapinsko-zagorske županije da posjete web stranice HAMAG BICRO-a, te sukladno uputama proslijede svoje Zahtjeve Agenciji.

Više informacija o ovoj temi možete pronaći na web stranici HAMAG BICRO-a