Otvoren jubilarni 25. Zagorski gospodarski zbor Krapina

ponedjeljak, 11.09.2017. 8:37

KRAPINA - U četvrtak, 07. rujna 2017. godine u Krapini je u sklopu 52. Tjedna kajkavske kulture otvoren jubilarni, 25. Zagorski gospodarski zbor, najznačajnija i najveća gospodarska manifestacija u Krapinsko-zagorskoj županiji.

Organizatori ove gospodarske izložbe, koja je također i prodajnog karaktera, su Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije, HGK Županijska komora Krapina, Krapinsko-zagorska županija i Grad Krapina.

Ove godine Zagorski gospodarski zbor okupio je na više od 5.000 m2 zatvorenog i otvorenog izlagačkog prostora 280 izlagača. Uz izlagače s područja Krapinsko-zagorske županije, na Zboru su prisutni i izlagači iz Zagreba, osam županija te susjedne Federacije Bosne i Hercegovine.

Županija partner ovogodišnjeg Zagorskog gospodarskog zbora je Istarska županija, a cilj je ovog partnerstva povezati „ zeleno i plavo“ tj. prezentirati gospodarsko bogatstvo Krapinsko-zagorske i Istarske županjekoje usinergiji mogu rezultirati mnogobrojnim uspješnim projektima u svim granama gospodarstva partnerskih županija.

Prigodom svečanog otvorenja pozdravne riječi uputili su: predsjednik OKKZŽ i potpredsjednik HOK-a Davor Pleško, predsjednik HGK ŽK Krapina Josip Grilec, potpredsjednik Hrvatske gospodarske komore Josip Zaher, predsjednik HOK-a Dragutin Ranogajec, gradonačelnik Krapine Zoran Gregurović, župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar, župan Istarske županije Valter Flego i ministar turizma Gari Capelli.

Jubilarni 25. Zagorski gospodarski zbor otvorilo je izaslanik premijera Andreja Plenkovića, državni tajnik u Ministarstvu gospodarstva, poduzetništva i obrta Mario Antonić. Ovom prigodom Mario Antonić se osvrnuo na reforme i investicije koje Vlada RH provodi ili priprema, a koje bi trebale donijeti benefite gospodarstvu. „Od strateških projekata tu je prije svega modernizacija i elektrifikacija pruge Zaprešić – Zabok, što je investicija vrijedna 662,2 milijuna kuna, zatim izgradnja sustava za pročišćavanje otpadnih voda Krapina, izgradnja brze ceste Popovec –Marija Bistrica – Zabok sa spojem na Breznički Hum te nastavak izgradnje brze ceste Zabok – Krapina“, rekao je Antonić.

Otvorenju Zagorskog gospodarskog zbora  prisustvovali su brojni gosti i uzvanici iz političkog, gospodarskog, društvenog i kulturnog života, među kojima su bili i zagorski saborski zastupnici na čelu s potpredsjednikom Hrvatskog sabora Sinišom Hajdašem Dončićem, zamjenici župana Krapinsko – zagorske županije Jasna Petek i Anđelko Ferek – Jambrek, zamjenica gradonačelnika Zagreba Olivera Majić, počasni konzul Republike Hrvatske u Republici Sloveniji Šime Ivanjko te drugi.

U sklopu Programa 25. Zagorskog gospodarskog zbora uoči svečanog otvorenja u prostorijama HGK-ŽK Krapina održan je MEET 25. poslovni susret predstavnika Krapinsko – zagorske i Istarske županije uz prezentacije primjera dobre prakse iz Istarske i Krapinsko – zagorske županije.

Dana 8. Rujna u prostorijama HGK-ŽK Krapina u 10,00 sati u organizaciji HGK-ŽK Krapina održat će se OKRUGLI STOL  „Dan kreativnih žena“ posvećen ženskom poduzetništvu, dok će se u 13,00 sati u organizaciji OKKZŽ, predstavnici Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta održati prezentaciju “Aktualni javni pozivi“.

Posjetioci Zbora mogu prisustvovati prezentacijama članova Ceha tradicijskih i umjetničkih obrta OKKZŽ, dobiti besplatne frizerske usluge članica Ceha frizera OKKZŽ, te degustirati poznate autohtone zagorske specijalitete uz, dakako, kvalitetna vina te bogat zabavni i kulturno-umjetnički program kao i velik broj nagrada izlagača Zbora.