8. Obrtnička noć

petak, 03.03.2017. 13:23

PREGRADA - U Vatrogasnom domu u Desiniću, općini koja teritorijalno pripada udruženju obrtnika,  a u kojoj živi i radi 36 obrtnika, 25. veljače održana je "8. Obrtnička  noć" Udruženja obrtnika Pregrada, Hum na Sutli, Desinić.

Svečanosti „8. Obrtničke noći“ bilo je nazočno  130 osoba. Kao i svih prethodnih godina, s nama su bili nama uvijek dragi gosti, predsjednik Hrvatske obrtničke komore Dragutin Ranogajec, saborski zastupnik i gradonačelnik Pregrade Marko Vešligaj, državni tajnik Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta Mario Antonić, načelnik općine Desinić Zvonko Škreblin, načelnik općine Hum na Sutli Zvonko Jutriša, predsjednik Obrtničke kore Krapinsko-zagorske županije Davor Pleško te predstavnici komorskog sustava.

Na početku svečanosti prisutne je pozdravio predsjednik udruženja obrtnika Vlado Večerić, a potom su pozdravne riječi uputili Predsjednik OKKZŽ  Davor Pleško, predsjednik HOK-a Dradutin Ranogajec, načelnik općine Desinić Zvonko Škreblin i državni tajnik Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta Mario Antonić.

"Obrtnička noć" prigoda je da se na svečani način uruče priznanja OKKZŽ obrtnicima koji obilježavaju 20, 25, 30 i 35 godina rada u obrtu, kao i obrtima u nasljeđu sa 45 i 50 godina. Komora priznanja dodjeljuje od 2009. godine, a primili su ih:

Za 20 godina: Željko Kramarić, Gordan Javorić, Darko Halužan i Slavko Kunštek; za 25 godina: Diana Tepeš, Davorka Hohnjec, Slavko Golubić, Velimir Petrak, Tatjana Špiljak Jarnjak, Darko Boršić, Božidar Špoljar, Dubravko Gorup i Josip Mikša; za 30 godina: Miroslav Vrhovski, Muhamed Alibegović, Stanislav Večerić, Darko Žolek, Oliver Antonić, Davorin Vukmanić, Ivo Barić i Željko Turčić; za 35 godina: Nada Fišter i Stjepan Hršak; obrti u nasljeđu – 45 godina: Josip i Anita Grofelnik; 50 – godina: Frido Kolarec.

Po prvi puta, ove godine "Obrtničkoj noći" prisustvovali su i umirovljeni obrtnici, pa su se tako našem pozivu rado odazvali: Dominik Martinko, Ivan Krog, Đurđa Potočki,Vinko Vrhovoski, Dragutin Benc, Marijan Škrabl i Branko Petcin.

Za glazbeni dio programa zaslužan je bio sastav F BEND iz Desinića.