Rasprava o povoljnijim uvjetima nabave robe

Ponedjeljak, 06.07.2009. 13:39

Na sjednici Ceha za poljodjelstvo i slatkovodno ribarstvo HOK-a, održanoj 2. srpnja, bio je nazočan i predstavnik tvrtke Agromais, koja je veliki dobavljač poljoprivrednog repromaterijala (sjemenska roba, mineralno gnojivo, zaštitna sredstva, sustavi za navodnjavanje i drugo ).

Razgovarano je o mogućnosti uspostave buduće poslovne suradnje između Agromaisa i Ceha za poljodjelstvo, a vezano uz povoljnije uvjete nabave robe za porebe poljoprivrednika-obrtnika.
Vezano uz Zakon o Hrvatskoj poljoprivrednoj komori i obavezno članstvo poljoprivrednika-obrtnika u HPK, na sjednici je ponovo istaknuto da bi za poljoprivrednike-obrtnike članstvo u HPK trebalo biti na dobrovoljnoj osnovi, a ne obavezno, budući da poljoprivrednici-obrtnici već jesu članovi Hrvatske obrtničke komore i kroz HOK ostvaruju svoje interese.
Na sjednici je dogovoreno da bi trebalo dogovoriti sastanak u Ministarstvu poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja, na kojem bi predstavnici Ceha za poljodjelstvo i slatkovodno ribarstvo HOK-a upoznali ministra s problematikom poljoprivrednika-obrtnika i svojim viđenjem rješavanja problematike s kojom se svakodnevno susreću.